تاریخ : دوشنبه, ۲۰ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 29 رمضان 1442 Monday, 10 May , 2021

هشدار فرانسه به اتباع خود در امارات پس از حمله جده

  • 21 آبان 1399 - 17:44

سفارت فرانسه در امارات به فرانسوی های مقیم این شیخ نشین حاشیه خلیج فارس هشدار داد و از آنها خواست که به ویژه در مراکز گردشگری بسیار مراقب باشند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیاالیوم، سفارت فرانسه در امارات به فرانسوی‌های مقیم این شیخ نشین حاشیه خلیج فارس هشدار داد.

سفارت پاریس در ابوظبی از فرانسوی‌ها خواست که به ویژه در مناطق گردشگری پس از حمله جده عربستان بسیار مراقب و هوشیار باشند.

در بیانیه سفارت فرانسه آمده است که این سفارتخانه در تماس با مقامات اماراتی است و آنها سطح بالایی از امنیت فرانسوی‌های مقیم این کشور را تضمین کرده‌اند.

این در حالی است که کنسول فرانسه در عربستان هم قبلاً به فرانسوی‌ها در سعودی هشدار داده بود که بسیار مراقب و هوشیار باشند.

گفتنی است که منابع رسانه‌ای از وقوع یک حمله انفجاری در قبرستان غیر مسلمانان در شهر جده عربستان و مجروح شدن چند نفر خبر دادند.

وزارت امور خارجه فرانسه در بیانیه‌ای که خبرگزاری «فرانس پرس» آن را نقل کرد تاکید کرد که امروز چهارشنبه حمله‌ای انفجاری در قبرستان غیر مسلمانان در عربستان رخ داد.

وزارت امور خارجه فرانسه اعلام کرد: این حمله در جده رخ داد و شماری در پی آن مجروح شدند.این حمله در مراسم یادبود پایان جنگ جهانی اول مصادف با ۱۱ نوامبر انجام شد.

در متن این بیانیه آمده است که در سالروز پایان جنگ جهانی اول در گورستان غیر اسلامی در جده، که کنسول فرانسه و دیگر چهره‌های دیپلماتیک در آن شرکت داشتند، حمله انفجاری صبح امروز رخ داد و تعدادی مجروح شدند.

وزارت خارجه فرانسه این حمله را محکوم و اعلام کرد که این حمله که در زمان حضور تعدادی از کنسول‌ها از جمله کنسول فرانسه در عربستان سعودی صورت گرفت غیر قابل توجیه و ناجوانمردانه بود.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها