هشدار مقام ارشد آمریکایی درباره زمستان سخت کرونایی در این کشور

  • 13 آذر 1399 - 13:55


مدیر مرکز پیشگیری و کنترل بیماری آمریکا با اشاره به ادامه همه‌گیری ویروس کرونا هشدار داد، سه ماه آینده سخت‌ترین ماه‌های تاریخ سلامت عمومی در این کشور خواهد بود.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، به رغم اظهارات خوش‌بینانه دونالد ترامپ درباره قریب‌الوقوع بودن آغاز واکسیناسیون، «رابرت ردفیلد» مدیر مرکز پیشگیری و کنترل بیماری آمریکا درباره وضعیت حال حاضر مراکز درمانی و بیمارستان‌ها و شدت گرفتن همه‌گیری در این کشور طی سه ماه آینده هشدار داد.

به گزارش وبگاه آمریکایی «مارکت واچ»، یک مقام ارشد حوزه بهداشت در آمریکا درباره احتمال اوج گیری شمار مبتلایان و فوتی‌های ویروس کرونا طی سه ماه آینده در این کشور هشدار داد.

«رابرت ردفیلد» مدیر مرکز پیشگیری و کنترل بیماری آمریکا هشدار داد که سه ماه آینده، «سخت‌ترین» ماه‌های تاریخ بهداشت و سلامت عمومی در تاریخ این کشور خواهد بود.

این مقام آمریکایی همچنین هشدار داد، در حال حاضر حدود نود درصد از بیمارستان‌های آمریکا به دلیل افزایش شمار مبتلایان به کرونا در وضعیت هشدار قرار دارند.

ردفیلد که روز چهارشنبه (دیروز) در نشستی به میزبانی اتاق بازرگانی آمریکا سخنرانی کرد، ضمن اشاره به پیشرفت‌ها در زمینه تولید واکسن کرونا هشدار داد، با توجه به سه ماه زمستان پیش رو، نباید همه‌گیری کرونا را تمام شده تلقی کرد.

این مقام ارشد عضو کارگروه ویژه کاخ سفید برای مقابله با ویروس کرونا با اشاره تداوم همه گیری ویروس کرونا در آمریکا، تخمین زد که بحران ناشی از این همه گیری تاکنون حداقل هشت تریلیون دلار خرج روی دست آمریکا قرار داده است.

مدیر مرکز پیشگیری و کنترل بیماری آمریکا گفت: «متاسفانه من فکر می کنم که ما قبل از رسیدن به ماه فوریه، نزدیک به ۴۵۰۰۰۰ آمریکایی با این ویروس کشته می‌شوند».

ردفیلد با تاکید بر لزوم مراعات کردن دستورالعمل‌های مقابله با کرونا افزود: «ما در حال حاضر در زمانی بسیار حساس هستیم که بتوانیم توانمندی سیستم بهداشت و درمانمان را حفظ کنیم. این دستورالعمل‌هایی که بسیاری آنها را ساده می دانند، می‌تواند باعث کاهش (حجم ورودی مبتلا و بیماران به بیمارستان‌ها) شود».

ردفیلد پیش از این در اظهاراتی گفته بود: «ما هر تلاشی که می‌توانستیم انجام داده‌ایم تا با این ویروس مبازره کنیم اما واقعیت این است که (کرونا) این ملت را به زانو درآورده است» (جزئیات بیشتر).

هشدار درباره سه ماه زمستانی و سخت پیش رو آمریکا در شرایطی مطرح شده که طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته، با قربانی شدن دست‌کم ۲۸۰۰ مورد جدید، کرونا در آمریکا رکورد جدیدی را به ثبت رساند.

طبق جدیدترین آمار این دانشگاه، شمار قربانیان کرونا در آمریکا به ۲۷۳ هزار و ۳۶۸ نفر و مجموع مبتلایان به به ۱۳ میلیون و ۹۲۰ هزار و ۷۷۲ نفر افزایش یافت.

انتهای پیام/ص


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0