سیاسی

هم‌افزایی ظرفیت‌های ایران و کشورهای آمریکای لاتین به رشد اقتصادی طرفین می‌انجامد

رئیس‌جمهور در دیدار با معاون نخست‌وزیر کوبا:

رئیس‌جمهور تاکید کرد: هم‌افزایی ظرفیت‌های ایران و کشورهای آمریکای لاتین به رشد اقتصادی طرفین می‌انجامد.


به گزارش ایلنا، سید ابراهیم رئیسی در دیدار ریکاردو کاپریساس، معاون نخست‌وزیر کوبا روابط تهران – هاوانا را راهبردی توصیف کرد و گفت: باید از ظرفیت‌های متعدد و متنوع موجود در دو کشور برای توسعه همکاری‌ها در عرصه‌های تجاری، اقتصادی، کشاورزی، بهداشتی و درمانی بهره گرفت.

وی ادامه داد: مناسبات مثبت و سازنده دوجانبه ایران و کوبا می‌تواند به عرصه تعاملات بین المللی دو کشور نیز تعمیم یابد.

رئیس‌جمهور با ابراز خرسندی از نتایج برگزاری نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و کوبا اظهار داشت: همکاری‌های سازنده دو کشور در زمینه مسائل بهداشتی و سلامت ظرفیت گسترش بسیاری دارد و ایران و کوبا با اتکا به توان داخلی می‌توانند در حوزه‌های گوناگون و تولید محصولات استراتژیک به خودکفایی برسند.

رئیسی با اشاره به زمینه‌ها و ظرفیت‌های همکاری ایران با کشورهای منطقه آمریکای لاتین تصریح کرد: هم‌افزایی این ظرفیت‌ها به رشد اقتصادی طرفین می‌انجامد و بنای جمهوری اسلامی ایران توسعه روابط با کشورهای مستقل و مقاوم در برابر زیاده‌خواهی‌های نظام استکبار جهانی از جمله کوبا است.

ریکاردو کاپریساس، معاون نخست‌وزیر کوبا نیز در این دیدار با تقدیم پیام رئیس‌جمهور این کشور به رئیسی بر تمایل کشورش برای توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

وی با راهبردی و عمیق توصیف کردن روابط سیاسی، اقتصادی و تجاری بین تهران و هاوانا، خاطرنشان کرد: با برنامه‌های کوتاه، میان و بلند مدت می‌توان مناسبات ایران و کوبا را از سطح روابط دوجانبه به تعاملات چند جانبه در منطقه آمریکای لاتین ارتقا داد.


انتهای پیام/

منبع خبرگزاری ایلنا

دکمه بازگشت به بالا