تاریخ : شنبه, ۱۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 27 رمضان 1442 Saturday, 8 May , 2021

همدستی جدید دولت‌های سازشکار عرب با تل‌آویو علیه حزب‌الله

  • 22 آبان 1399 - 12:17


یک روزنامه صهیونیستی از کار مشترک این رژیم و برخی کشورهای عربی و غیرعربی برای معرفی کردن حزب‌الله به عنوان سازمانی تروریستی خبر داد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی «اسرائیل هیوم» مدعی شد، این رژیم به همراه امارات، بحرین و برخی کشورهای دیگر حاشیه خلیج فارس، کشورهای عربی و نیز کشورهای دیگری در جهان علیه حزب‌الله کار خواهند کرد تا آن را «سازمانی تروریستی» معرفی کنند.

در ادامه این گزارش ادعا شده، طی ماه‌های اخیر با تغییر دیدگاه برخی کشورهای جهان درباره حزب‌الله از یک سازمان مدنی سیاسی به یک سازمان تروریستی، تصوری متفاوت درباره حزب‌الله در حال شکل‌گیری است و توسعه روابط رژیم صهیونیستی با کشورهای حاشیه خلیج فارس منجر به برنامه‌ریزی برای فعالیت مشترک کشورهای دیگر و سازمان‌های بین‌المللی در این خصوص شده است.

اسرائیل‌هیوم سپس مدعی شد، پس از آغاز عملیات دیپلماتیکی که وزارت خارجه اسرائیل آغاز کرد، در دو سال اخیر ۱۴ کشور فعالیت‌های حزب‌الله را ممنوع کردند که از جمله آنها آلمان، انگلیس، سوئیس، چک، کوزوو و گواتمالا هستند.

این روزنامه به نقل از یک مسؤول ارشد در وزارت خارجه رژیم صهیونیستی نوشت، هدف از انجام این اقدامات، تفکیک شاخه مدنی-سیاسی جنبش حزب‌الله است.

جروزالم پست هم پیش‌تر مدعی شده بود، کشورهای آرژانتین، بحرین، کانادا، کلمبیا، آلمان، هندوراس، ژاپن، هلند، پاراگوئه، امارات عربی متحده، انگلیس و آمریکا، جنبش حزب‌الله را به صورت کلی به عنوان یک سازمان تروریستی می‌شناسند.

انتهای پیام/ص


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها