همراهی خوب جامعه مذهبی در اجرای پروتکل‌های بهداشتی

  • 10 مرداد 1400 - 15:01
همراهی خوب جامعه مذهبی در اجرای پروتکل‌های بهداشتی

قزوین – رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: جامعه مذهبی در استان قزوین نشان داده که در رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقید هستند.

به گزارش خبرنگار مهر پیمان نامدار در جلسه هماهنگی ستاد ساماندهی شئون فرهنگی ویژه ماه محرم که صبح یکشنبه در مسجد شیخ‌الاسلام قزوین برگزار شد، اظهار کرد: هرچقدر بتوانیم بر سلامت روان و افکار مردم کار کنیم در کاهش بار بیماری مؤثر ترخواهیم بود.

وی با بیان اینکه جامعه مذهبی در اجرای پروتکل‌های بهداشتی همراهی خوبی داشته است، افزود: جامعه مذهبی در استان قزوین نشان داده که در رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقید هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: بنا به همین تقید و همراهی خوب توانستیم حتی در زمانی که در وضعیت قرمز بودیم فراتر از پروتکل‌های کشوری مراسم‌های خود را برگزار کردیم.

وی بیان کرد: مراسم عزاداری امام حسین (ع) یکی از مراسمات جهان شمول است و از مراسماتی است که به دلیل مشارکت همه مردم جمعیت زیادی در آن حضور دارند.

نامدار با بیان اینکه دانشگاه در کنار هئیت های عزاداری است تا شاهد محرمی خوب و بدون خطر باشیم، عنوان کرد: بدون شک رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند زمینه عزاداری با شکوه مردم را فراهم کند.

وی با اشاره به اینکه استان قزوین از استان‌های استقبال کننده از واکسن است، گفت: بیش از ۸۵ درصد جمعیت هدف در استان قزوین واکسینه شده‌اند و تلاش می‌کنیم این واکسیناسیون سریع‌تر و با سرعت بیشتری صورت بگیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین در پایان با اشاره به اینکه خستگی کادر بهداشت و درمان در نظر گرفته شود، تصریح کرد: یک سری مراسم‌ها در کنار بیمارستان‌ها می‌تواند روحیه و خستگی کادر درمان را احیا کند.

خبرگزاری مهر

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0