تاریخ : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 1 شوال 1442 Wednesday, 12 May , 2021

همسان‌سازی و متناسب‌سازی برای کارگران رعایت نشده است

  • 11 آبان 1399 - 12:31


رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: برای کارگران رعایت همسان سازی و متناسب سازی براساس ماده 12 برنامه ششم صورت نگرفته است.


به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حمیدرضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه در نشست علنی پارلمان به عنوان پیشنهاد دهنده الحاق یک ماده به طرح دو فوریتی تامین کالاهای اساسی اظهار داشت: از محل واگذاری اموال دولت (این اموال دولت ریال نیست) در واقع دولت اموال خود را تحویل می دهد و دستگاه ها و نهادها این کار را انجام می دهند، بدین صورت که دولت 10 هزار میلیارد تومان به سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح و کشوری می دهد و آنها خودشان در راستای همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری اقدام می کند، بنابراین اینجا پولی رد و بدل نمی شود.

وی افزود: 10 هزار میلیارد تومان دیگر نیز در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار می گیرد، اموال به آن می دهند و خود تامین اجتماعی تبدیل می کند.

حاجی بابایی ادامه داد: متاسفانه در همسان سازی حقوق، برای کارگران رعایت همسان سازی و متناسب سازی براساس ماده 12 برنامه ششم صورت نگرفته است، حق بر این است آنچه که برای کشوری و لشگری انجام می شود، برای کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی نیز انجام گیرد. همچنین برای کارکنان فولاد که متاسفانه انجام نگرفته است.

وی با بیان اینکه باید یک همسان سازی نیز در رابطه با بازنشستگان تامین اجتماعی انجام گیرد، افزود: همچنین قرار است کمیته امداد امام خمینی (ره) 50 هزار واحد مسکونی بسازد و این میزان واحد در هر استانی حدود 2 هزار واحد برای افراد محروم  و مستضعف نیاز به 5 هزار میلیارد تومان اعتبار دارد. این مبلغ نیز تبدیل به پول نمی شود. مثلا در اختیار قرارگاه خاتم الانبیا (ص) قرار می گیرند، اموال را دولت به قرارگاه می دهد و آنها 50 هزار واحد مسکونی برای محرومان در سراسر کشور می سازد، این مهم علاوه بر ایجاد اشتغال، رونق اقتصادی نیز به دنبال دارد. همچنین رضایت عمومی را در شرایط سخت اقتصادی کنونی بالا می برد.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها