تاریخ : یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰ 4 ذو القعدة 1442 Sunday, 13 June , 2021

همه باید خود را در برابر نگهداری از اسناد تاریخی مسئول بدانند

  • 19 اردیبهشت 1400 - 20:02

رشت- استاندار گیلان با اشاره به اینکه اسناد تاریخی هویت ملی یک کشور است، گفت: همه باید خود را در برابر نگهداری از این اسناد مسئول بدانند.

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان زارع عصر یکشنبه در ارتباط تصویری با به وبینار اسناد ملی و میراث مکتوب با اشاره به اینکه اسناد تاریخی بخشی از هویت یک ملت را تشکیل می‌دهند، اظهار کرد: این اسناد سیری از گذشته ما را نمایان ساخته و همچنین مسیری از توسعه را برای آینده نشان می‌دهند.

وی با بیان اینکه اسناد دارای نقش مؤثری در روشن کردن زوایای مختلف تاریخی هستند، افزود: برای آنکه روایتی مستند و مبتنی بر واقعیت، از گذشته جامعه خویش داشته باشیم؛ باید به این اسناد توجه کنیم.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه تعداد اسناد نگهداری شده در آرشیو ملی کشورها شاخص توسعه فرهنگی آن جامعه است، ادامه داد: همین مؤلفه، گویای اهمیت و البته جایگاه اسناد ملی است.

زارع با تأکید بر ضرورت مشارکت همگان همگان در نگهداری از این اسناد، افزود: مشارکت در این موضوع وظیفه ملی است که باید نسل به نسل، بازگو و منتقل شود.

وی با تبریک ۱۹ اردیبهشت ماه روز اسناد ملی و میراث مکتوب، گفت: انتظار می‌رود آگاهی‌های عمومی در تبیین اهمیت جایگاه اسناد ملی، افزایش یابد و مردم خود را در قبال سندهای تاریخی مسئول بدانند.

استاندار گیلان با تأکید بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های فنآورانه برای ثبت و ضبط اسناد تاریخی و بهره گیری از نخبگان دانشگاهی برای انجام فعالیت‌های علمی و پژوهشی، اضافه کرد: این موضوع زمینه توسعه و پیشرفت کشور و استان گیلان را فراهم کرده و تلاشی برای بالندگی بیشتر است.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها