سیاسی

همکاری مشترک ایران،روسیه و چین معادلات جهانی را دچار متحول می‌کند

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی گفت: همکاری مشترک ایران، روسیه و چین و سایر ملت‌های استقلال خواه، نیروی عظیم جهانی مقتدری را پدید می‌آورد که معادلات جهانی را دچار تحول اساسی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، اسدالله بادامچیان در بیان مواضع هفتگی این حزب، برگزاری رزمایش مشترک نیروی دریایی ایران، روسیه و چین را دارای پیام شفافی برای مستکبرین و زورگویان دانست و گفت: همکاری مشترک ایران، روسیه و چین و سایر ملت‌های استقلال خواه، نیروی عظیم جهانی مقتدری را پدید می آورد که معادلات جهانی را دچار تحول اساسی می کند.

وی تاکید کرد: حزب موتلفه اسلامی در روابط بین الملل خود، در بخش غیر دولتی و مردمی، سالهاست که فعالیت داشته و اکنون در دوره جدید خود آن را به تکامل می رساند.

دبیر کل حزب موتلفه همچنین با اشاره به تلاش‌های دولت سیزدهم اظهار داشت: دولت سیزدهم گام های بلند و خوبی را برداشته است که از جمله آنها مبارزه با کرونا و مراقبت از عدم گسترش آن، افزایش تعاملات بین المللی و منطقه ای، حضور در بین مردم و نیز امدادرسانی در پی حوادث طبیعی کاملا آشکار و موجب تقدیر است.

بادامچیان افزود: البته در موضوع اقتصاد مردمی، نیاز به تجدیدنظر در سیاست ها و نیز برخی مسئولان اقتصادی است که نتوانسته اند وظایف خود را به طور مطلوب به اجرا برسانند.

وی با بیان اینکه نمایندگان در بررسی و تدوین بودجه ۱۴۰۱ دقت کافی را داشته باشند تا بودجه ای متناسب با گام دوم و راهگشا به تصویب برسد و تحولی ویژه در بودجه و ارقام آن پدید بیاورند، از نمایندگان مردم خواست در ماه های پایانی سال ۱۴۰۰، اقدامات مناسبی را برای حل مشکلات اقتصادی مردم تدبیر کنند.

دبیرکل حزب موتلفه از هموطنان نیز درخواست کرد در پایان سال شادی خود را با کمک های مومنانه با دیگران تقسیم کنند و به شکرانه سلامتی از بلیه کرونا، این کمک ها را افزایش دهند.

بادامچیان با اشاره به مذاکرات وین نیز گفت: توافق موقت و یا هر نوع بازی های استعماری آمریکا و همدستانش تلاش بی فایده آنها است.

وی اضافه کرد: ملت و دولت ما به اندازه کافی رعایت کرده و نیازی هم به مذاکره برای مذاکره ندارد؛ غربی‌ها به تعهداتی که داده‌اند به طور کامل عمل کنند.

دبیرکل حزب موتلفه همچنین حملات وحشیانه و ضد انسانی رژیم سعودی به ملت مظلوم یمن را محکوم کرد و آن را نشانه شکست قطعی و نزدیک این جنایتکاران دانست و با تقدیر از مقاومت دلیرانه ملت یمن، برای آنها نصر الهی را مسالت کرد.

بادامچیان با اشاره به آغاز ماه بهمن، ماه پیروزی انقلاب اسلامی، آغاز چهل و چهارمین بهار آزادی اسلامی و نظام جمهوری اسلامی را به پیشگاه ولی امر مسلمین، ملت قهرمان ایران و همه ملت‌های آزادی خواه تبریک گفت و برای شهدا و همه آنهایی که در مسیر برپایی انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی فداکاری کردند و جان دادند علو درجات و رحمت واسعه الهی مسالت کرد.

وی گفت: ان شاالله همه با هم در تحول و تکامل نظام و در گام دوم انقلاب اسلامی همفکری و همکاری خواهیم کرد تا ضمن حل مشکلات، پیشرفت روز افزون و گسترش دستاوردها، جامعه نمونه اسلامی و دولت کریمه اسوه ای برای دیگران باشد.

دبیر کل حزب موتلفه از اعضا و طرفداران حزب و همه علاقمندان به آزادی، استقلال و مردم‌سالاری دینی و ارزش‌های الهی و انسانی خواست که در دهه مبارک فجر، با جهاد تبیین، تهاجم تبلیغی و جنگ رسانه ای باطل را به شکست برسانند و آرمانهای انقلاب را تشریح نمایند.

بادامچیان با اشاره به شروع به کار دوره سیزدهم حزب موتلفه اسلامی گفت: خداوند را شاکریم که توفیق داد مجمع عمومی سیزدهم با شکوه و همدلی برگزار شد و پس از شکل گیری شورای مرکزی جدید، مسوولان دوره سیزدهم حزب با نهایت آزادی و رای شورای مرکزی انتخاب شدند و اکنون همه با هم برای انجام تکالیف و وظایف آمادگی دارند تا شعار محوری این دوره یعنی «تحقق گام دوم انقلاب اسلامی، در تحزب و جامعه نمونه اسلامی» به طور کامل به اجرا برسد.

وی تاکید کرد: موتلفه اسلامی با حفظ ارزش‌ها و مبانی یک حزب خدامحور، با همه افراد و گروه هایی که در جهت اسلام، انقلاب اسلامی، ایران و ارزش‌های انسانی گامی بردارند یا فعال باشند، در مشترکات تعامل و تفاهم خواهد داشت.

خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا