تاریخ : پنج شنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۰ 8 ذو القعدة 1442 Thursday, 17 June , 2021

همکاری کمیسیون عمران با وزارت نفت درباره بهینه سازی مصرف انرژی

  • 06 آبان 1399 - 22:38


سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: یکی از محورهای همکاری این کمیسیون با وزارت نفت، بحث بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان است که مقرر شد اعضای کمیسیون تقویت این مسئله را در دستور کار خود قرار دهند.


سید البرز حسینی سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در تشریح جزئیات نشست عصر امروز (سه‌شنبه 6 آبان) این کمیسیون اظهار داشت: نشست امروز این کمیسیون با حضور بیژن زنگنه وزیر نفت برگزار شد و در این جلسه مسائلی همچون بند و تبصره 1 قانون بودجه سال 99 درباره تسویه بدهی پیمانکاران از طریق تهاتر نفت مورد بررسی قرار گرفت. که در این رابطه وزیر نفت برای تسویه بدهی پیمانکاران از این طریق منوط به تأیید سازمان برنامه و بودجه اعلام آمادگی کرد.

وی افزود: زنگنه گزارشی درباره اقدامات و برنامه‌های وزارت نفت در توسعه بخش‌های عمرانی مرتبط با وزارتخانه، توسعه اکتشافات و تقویت زیرساخت‌های صنعت نفت، برق دار کردن چاه‌های کشاورزی و بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان ارائه کرد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: در شرایط کنونی 88 درصد روستاییان از گاز طبیعی بهره‌مند بوده و بر اساس برنامه ریزی وزارت نفت، بهره‌مندی مناطق روستایی از گاز تا پایان سال به حدود 90 تا 93 درصد خواهد رسید.

وی اظهار داشت: یکی از محورهای همکاری کمیسیون عمران با وزارت نفت، بحث بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان است، از این رو قرار شد که اعضای کمیسیون تقویت این مسئله را در دستور کار خود قرار دهند. 

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها