هند با بالاترین سطح ورود سرمایه‌گذاری خارجی در تاریخ روبرو شد

  • 01 آبان 1399 - 0:07

وزارت تجارت و صنعت هند اعلام کرد که این کشور علی‌رغم بحران کرونا در طول ۵ ماه ابتدایی سال مالی جاری بالاترین میزان جریان ورودی سرمایه‌گذاری خارجی در تاریخ خود را دریافت کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، وزارت تجارت و صنعت هند اعلام کرد که این کشور علی‌رغم بحران کرونا در طول ۵ ماه ابتدایی سال مالی جاری (آوریل تا آگوست ۲۰۲۰) بالاترین میزان جریان ورودی سرمایه‌گذاری خارجی در تاریخ خود را دریافت کرده است.

سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در هند در بازه آوریل تا آگوست ۲۰۲۰ به ۳۵.۷۳ میلیارد دلار رسید که این میزان ۱۳ درصد از بازه مشابه سال گذشته بیشتر است و بالاترین میزان جریان سرمایه‌گذاری خارجی ورودی به هند در ۵ ماه اول تمام سال‌های مالی پیش از این به حساب می‌آید.

دولت هند در بیانیه‌ای این رشد قابل‌توجه در سرمایه‌گذاری را ناشی از تثبیت جایگاه هند به عنوان مقصد ممتاز و ترجیح داده شده‌ای در جهان برای سرمایه‌گذاری اعلام کرد. در این بیانیه آمده است: اقدامات دولت هند برای اصلاح سیاست‌گذاری سرمایه‌گذاری خارجی‌ها، تسهیل سرمایه‌گذاری در هند و تسهیل تجارت در هند باعث شده است تا جریان ورودی سرمایه به داخل هند افزایش یابد.

در این بیانیه آمده است: نیودهلی در نظر دارد سیاست‌های سرمایه‌گذاری خارجی را دوست‌دار سرمایه‌گذار کند و تمام موانع و مشکلاتی که بر سر راه جذب سرمایه خارجی‌ها در این کشور وجود دارد را بردارد.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0