تاریخ : سه شنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 7 شوال 1442 Tuesday, 18 May , 2021

هواشناسی خوزستان ۴ روز قبل از وقوع باید آلودگی هوا را اعلام کند

  • 14 آبان 1399 - 22:16

اهواز- مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: اداره کل هواشناسی خوزستان باید چهار روز قبل از وقوع آلودگی هوا، شرایط آلودگی آن را اعلام کند.

به گزارش خبرنگار مهر، امید بن عباس شامگاه چهارشنبه در نشست کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای خوزستان اظهار کرد: طبق قانون استاندار به عنوان رئیس، معاون عمرانی به عنوان جانشین و مدیرکل حفاظت محیط زیست به عنوان دبیر کارگروه می‌توانند مصاحبه کرده و سایر دستگاه‌های باید از اظهار نظر در خصوص این موضوع پرهیز کنند.

وی افزود: هنوز خلأهایی در تشکیل جلسه کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوا وجود دارد؛ اداره کل حفاظت محیط زیست به عنوان دبیر کارگروه باید زمانی که آلودگی هوا از شرایط نارنجی بالاتر می‌رود، به استانداری و فرمانداران شهرستان‌های درگیر اعلام کند و همچنین عملکرد دستگاه‌ها را در این شرایط ارزیابی و گزارش آن را به استانداری خوزستان ارائه دهد.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با بیان اینکه آئین‌نامه قانون هوای پاک تکالیف همه دستگاه‌ها را در شرایط اضطرار مشخص کرده است، تأکید کرد: اداره کل هواشناسی طبق قانون مکلف است ۹۶ ساعت قبل از وقوع پایداری و آلودگی هوا شرایط اضطراری را به دانشگاه علوم پزشکی اعلام کند تا دانشگاه مطابق با شاخص‌های فنی وضعیت را بررسی کند و چنانچه شرایط برای سلامت مردم نامناسب است، تصمیم لازم را اتخاذ و مراتب را به استانداری و محیط زیست اعلام کند.

بن عباس اضافه کرد: برای اطلاع‌رسانی به مردم در شرایط اضطرار آلودگی هوا می‌توان علاوه بر استفاده از فضای مجازی و رسانه‌های رسمی از ظرفیت اپراتورهای تلفن همراه به منظور سرعت در اطلاع‌رسانی و آگاهی تمامی اقشار استفاده کرد.

وی در پایان به شهرهای آلوده در چند روز اخیر اشاره کرد و گفت: شهرستان‌های اهواز، ماهشهر و شادگان در وضعیت قرمز آلودگی هوا و شهرستان‌های آبادان، دزفول و کارون در شرایط نارنجی قرار داشته‌اند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها