تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021

هوای اصفهان برای عموم شهروندان ناسالم است

  • 15 آبان 1399 - 9:50

اصفهان – مدیرامور آزمایشگاه‌های محیط زیست استان اصفهان گفت: میانگین شاخص کیفی هوای اصفهان با قرار گرفتن بر روی عدد ۱۵۴، نشان از وضعیت هوای ناسالم برای عموم مردم دارد.

بابک صادقیان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه طی دو هفته اخیر وضعیت کیفی هوا در شهر اصفهان و مناطق صنعتی وضعیت خوبی را نداشته است، اظهار داشت: در این بازه زمانی تنها یک روز هوا در وضعیت سالم بوده است.

وی افزود: شاخص کیفی هوای اصفهان طی دو روز اخیر بر روی اعداد ۱۵۴ و ۱۴۹ قرار داشته که وضعیت خوبی را نشان نمی‌دهد.

مدیرامور آزمایشگاه‌های محیط زیست استان اصفهان با بیان اینکه وضعیت جوی بر تجمع آلاینده‌ها در کلانشهر اصفهان و مناطق صنعتی دامن زده است، ادامه داد: پیش بینی‌های هواشناسی بیانگر استمرار جوی پایدار بر آسمان استان است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر و در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۸ صبح امروز شاخص کیفی هوای اصفهان بر روی عدد ۱۵۴ قرار دارد، تصریح کرد: شرایط فعلی هوا برای عموم شهروندان ناسالم اعلام می‌شود.

صادقیان با بیان اینکه کیفیت هوا در ایستگاه‌های احمدآباد با شاخص ۱۶۴، پروین با شاخص ۱۵۳، خرازی با شاخص ۱۷۰ و رودکی با شاخص ۱۵۳ بیانگر وضعیت قرمز هوا در این مناطق است، ادامه داد: وضعیت کیفی هوا در ایستگاه‌های دانشگاه با قرار گرفتن بر روی عدد ۱۳۱ و سگزی با قرار گرفتن بر روی عدد ۱۲۹ در وضعیت نارنجی ثبت شده است.

وی با بیان اینکه وضعیت کیفی هوا در شاهین شهر و نجف آباد به ترتیب با قرار گرفتن بر روی اعداد ۸۵ و ۸۲ در وضعیت سالم ثبت شده است، افزود: کیفیت هوای نجف آباد نیز با قرار گرفتن بر روی شاخص ۱۱۳ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها