هوای ناسالم برای گروه های حساس در اولین روز آبان

  • 01 آبان 1399 - 12:31

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هوای پایتخت درحال حاضر در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است و پیش‌بینی می‌شود که این شرایط کماکان ادامه داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آن است که طی صبح امروز (۱ آبان) با برقراری شرایط جوی آرام و انباشت آلاینده‌ها همراه با آغاز تردد خودروها، در بیشتر مناطق پرتردد شاهد افزایش غلظت ذرات معلق خواهیم بود و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.

طی روز نیز با عدم وزش باد مؤثر شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نمی‌شود و به‌دنبال آن کیفیت هوا در مناطق پرتردد در شرایط نامطلوب باقی خواهد ماند همچنین تداوم وضعیت پایدار و آرام جو تا اواخر وقت امروز و افزایش ترافیک شبانگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق می‌شود.

از این‌رو در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد. هرچند با افزایش نسبی تندی باد در ساعات پایانی پنج‌شنبه تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد.

بر این اساس با کاهش تندی باد تا صبح فردا (۲ آبان) شاهد افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد خواهیم بود اما با توجه به کاهش ترافیک در روز تعطیل غلظت آلاینده‌ها نسبت به روز قبل میزان کمتری خواهد داشت.

حاکمیت پایداری و سکون جو در طی روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری می‌کند و به‌تدریج با افزایش ترافیک شامگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده می‌شود و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۱۱ صبح امروز با شاخص میانگین ۹۸ در آستانه شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین ۱۰۵ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0