تاریخ : سه شنبه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۰ 6 ذو القعدة 1442 Tuesday, 15 June , 2021

هوای ۶ شهر خوزستان ناسالم است/آتش زدن نیشکر کاهش یابد

  • 14 آبان 1399 - 18:48

اهواز- استاندار خوزستان گفت: امروز وضعیت هوای شهرستان‌های استان از جمله اهواز، کارون، آبادان، ماهشهر، دزفول و شادگان در وضعیت ناسالم بود.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا شریعتی بعد از ظهر امروز چهارشنبه در جلسه کارگروه اضطرار و آلودگی هوای استان خوزستان، بیان کرد: در روزهای گذشته وضعیت هوای شهرستان‌های استان از جمله اهواز، کارون، آبادان، ماهشهر، دزفول و شادگان در وضعیت قرمز یا وضعیت نارنجی بوده است.

وی با اشاره به اینکه بعضی از شهرستان‌های استان در وضعیت زرد قرار داشته‌اند، تأکید کرد: تاکنون هیچ شهری در خوزستان در وضعیت پرخطر بنفش نرسیده است.

استاندار خوزستان در ادامه اظهار کرد: در حال حاضر هوای استان در حالت پایداری است اما همین پایداری بر اثر افزایش آلاینده‌ها، احتمال افزایش آلودگی هوا را بیشتر می‌کند.

شریعتی بیان کرد: طبق گزارش هواشناسی استان خوزستان، در یک تا دو روز آینده این پایداری هوا تغییر می‌کند و به حالت ناپایدار در می‌آید و هوای استان نسبت به قبل بهتر خواهد شد.

وی در ادامه به تصمیمات گرفته شده در راستای کاهش آلودگی هوا در استان اشاره کرد و افزود: بنا شد که توسعه نیشکر اقداماتی را در یک سال آینده انجام دهد تا برداشت سبز آن افزایشی شود و از ظرفیت ۳۰ درصد بالاتر رود تا ما شاهد آتش زدن کمتر مزارع نیشکر باشیم و از این بابت آلایندگی کمتری رخ دهد.

استاندار خوزستان در ادامه گفت: همچنین بنا شد شهرداری اهواز و شرکت نفت و گاز کارون ظرف ۷ تا ۱۰ برنامه خودشان را برای سایت صفیره اعلام و طبق آن عمل کنند تا آلاینده‌های هوا برای شهرستان‌های استان از جمله اهواز به حداقل برسد.

شریعتی در پایان تأکید کرد: بنا شد که هواشناسی و محیط زیست و مدیریت بحران استان به طور مرتب شرایط را رصد و دنبال کنند تا از این بابت نیز مشکل خاصی رخ ندهد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها