تاریخ : یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰ 16 ذو الحجة 1442 Sunday, 25 July , 2021

هکر مشهور مدیر امنیتی توئیتر می شود

  • 27 آبان 1399 - 10:54

توئیتر یک هکر مشهور را به عنوان مدیر امنیتی استخدام کرده تا چالش های امنیتی و مهندسی پیش روی خود را برطرف کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، توئیتر با چالش های قانونگذاری بیشماری روبرو است و از سوی دیگر با تهدیدهای امنیتی متعددی دست و پنجه نرم می کند. در همین راستا این شبکه اجتماعی اکنون پیترو زاتکو، یکی از هکرهای مشهور جهان را استخدام کرده تا چالش های مختلف از اشتباهات مهندسی گرفته تا اخبار جعلی را برطرف کند.

زاتکو بیشتر به نام هکری خود یعنی «ماج» (Mudge)  شناخته شده و در سمت جدید خود به عنوان مدیر امنیتی توئیتر می تواند تغییراتی در ساختار و عملکرد را پیشنهاد کند. پیش بینی می شود پس از یک بازبینی ۴۵تا ۶۰ روزه، او مدیریت قابلیت های کلیدی امنیتی توئیتر را برعهده گیرد.

او در یک مصاحبه اختصاصی اعلام کرد اطلاعات امنیتی، یکپارچگی سایت، امنیت فیزیکی، یکپارچگی پلتفرم را برای بررسی سوءاستفاده و دستکاری و همچنین بخش مهندسی را بررسی می کند.

این هکر پیش از این بر امنیت شرکت Stripe ( پردازش پرداخت آنلاین) نظارت می کرد و قبل از آن در پروژه های خاصی با گوگل همکاری کرده است.

او فعالیت خود را در دهه ۱۹۹۰ میلادی آغاز کرد و عضو یک گروه هکرها بود که ابزارهایی برای هک ویندوز منتشر می کردند تا به این ترتیب مایکروسافت را وادار به ارتقای امنیت این پلتفرم کنند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها