تاریخ : چهارشنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 10 رمضان 1442 Wednesday, 21 April , 2021

هیچ دانش آموز گیلانی به کرونا مبتلا نشده است/بستری 90بیمار بد حال

  • 07 آبان 1399 - 7:57

رشت- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه تاکنون هیچ دانش آموزی در این استان به کرونا مبتلا نشده است، گفت: 90 از بیماران کرونایی بستری مراکز درمانی گیلان مساعد نیست.

آبتین حیدرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه کرونا باز هم در استان گیلان رکورد زد، گفت: در شبانه روز گذشته ۱۰۰ بیمار با علائم کرونا در استان گیلان شناسایی و در مراکز درمانی بستری شدند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مجموع بیماران کرونایی بستری شده در مراکز درمانی گیلان به ۴۲۰ بیمار می‌رسد، افزود: از این تعداد ۹۰ بیمار با وضعیت حاد در بخش‌های آی سی یو بستری هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه عدم استفاده از ماسک و رعایت دستور العمل های بهداشتی و فاصله اجتماعی از مهم‌ترین دلایل افزایش بیماری کرونا است، تصریح کرد: حساسیت شهروندان نسبت به کرونا کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه بررسی‌های نشان می‌دهند استفاده از ماسک در سطح مدارس گیلان بسیار مطلوب‌تر از سطح جامعه بوده است، افزود: از ابتدای بازگشایی مدارس تاکنون هیچ ابتلای به بیماری کرونا در میان دانش آموزان مشاهده نشده که این به دلیل رعایت دستور العمل ها، حساسیت والدین و استفاده از ماسک است.

حیدرزاده ادامه داد: بر اساس بررسی‌های انجام شده میزان استفاده از ماسک در استان گیلان ۶۰ درصد و رعایت فاصله اجتماعی به زیر ۴۰ درصد رسیده است.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code