تاریخ : شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۰ 10 ذو القعدة 1442 Saturday, 19 June , 2021

هیچ مشکل و کمبودی در تامین کالاهای اساسی موردنیاز مردم وجود ندارد

  • 17 آبان 1399 - 8:09

زاهدان – رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در حال جذب و توزیع است و مردم استان هیچ نگرانی در تامین کالاهای مورد نیازشان نداشته باشند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان، داوود شهرکی در جلسه نهضت مطالبه گری اظهار داشت: در موضوع مبارزه با جرایم اقتصادی و نظارت بر بازار و اصناف حساسیت مردم سیستان و بلوچستان کمک کننده است.

وی افزود: مردم سیستان و بلوچستان در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی از جمله گران‌فروشی، درج نشدن قیمت بر کالا و احتکار مراتب را از طریق تماس با سامانه تلفنی ۱۲۴ و یا حضور در محل سازمان صمت این استان و ادارات شهرستان‌های تابعه گزارش کنند تا مورد رسیدگی قرار گیرد و این سازمان در صورت رسیدگی نکردن به گزارش شهروندان پاسخگو خواهد بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان ادامه داد: گرانی‌های اخیر در شرایط موجود اجتناب ناپذیر است چون این گرانی‌ها با توجه به اینکه این استان در بخش تأمین برخی اقلام، اجناس و محصولات کشاورزی استانی تولید کننده نیست و تنها مصرف کننده است، هزینه‌های حمل و نقل این استان به قیمت‌های اصلی کشوری اضافه می‌شود.

وی با اشاره به دلایل تفاوت قیمت برخی کالاها تصریح کرد: با توجه به اینکه سیستان و بلوچستان استانی پهناور و فاصله بین شهرهای آن زیاد است هزینه‌های حمل و نقل به قیمت کالا می‌افزاید به همین دلیل قیمت اجناس در شهرهای مختلف این منطقه متفاوت است.

شهرکی بیان کرد: سازمان صمت سیستان و بلوچستان در موضوع مبارزه با گران‌فروشی حساس است و در صورتی که واحد صنفی خارج از قیمت مصوب و بیشتر از آن کالایی را بفروشد این واحد متخلف شناخته شده و از سوی بازرسان صمت پرونده تخلف برای این واحد تشکیل و رسیدگی به پرونده‌ها و اجرای احکام از سوی تعزیرات حکومتی انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: مردم سیستان و بلوچستان این موضوع را مدنظر قرار دهند که کشور ما در شرایط جنگ اقتصادی بوده و کالاهای مورد نیاز مردم در حال تأمین است و به شایعه سازی‌ها و اخبار رسانه‌های بیگانه توجه نکنند زیرا این جزئی از حربه‌های دشمن و در راستای عملیات روانی و نا امیدسازی مردم ایران است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها