تاریخ : شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۰ 15 ذو الحجة 1442 Saturday, 24 July , 2021

هیچ نماینده‌ای نگاهی به حضور در دولت ندارند/ رشد اقتصادی در ۸ سال گذشته صفر بوده

  • 24 خرداد 1400 - 16:58


رئیس کمیته اقتصاد شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: در شرایط فعلی کشور امکان هیچ آزمون و خطای دیگری خصوصاً در عرصه اقتصاد وجود ندارد زیرا رشد اقتصادی در ۸ سال گذشته صفر بوده و باید تلاش ویژه‌ای کنیم.

به گزاش خبرگزاری فارس، محمدرضا پورابرهیمی رئیس کمیته اقتصاد شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در نشست مشترک با منتخب نمایندگان ادوار،  اظهار کرد: بنده سه هفته گذشته گزارشی درباره شاخص های سیاسی تهیه کردم و تقریبا سیزده الی چهارده شاخص مورد بررسی قرار گرفت و باید بگویم که با توجه به شرایط کشور واقعا در وضعیت جدی قرار داریم.

وی گفت: اکنون سال اول مجلس یازدهم سپری شده و ما باید منتظر بمانیم تا انتخابات تمام شود و بعد به بٌعد نظارتی خود بپردازیم و قطعاً این حوزه را با جدیت دنبال خواهیم کرد، بنابراین وظیفه ما نبود که به صورت میدانی در انتخابات ورود کنیم اما وجود چندین عامل ما را به این امر ملزم کرد.

رئیس کمیته اقتصاد شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با بیان این که رهبر انقلاب تاکید دارند که هرکس می‌تواند به دیگران در انتخاب اصلح کمک کند، متذکر شد: ما از مرکز آمار ایران و بانک مرکزی تقاضا کردیم تا گزارشی  در خصوص وضعیت داده های مربوط به شاخص های اقتصادی در اختیار ما قرار دهند، بنده قصد دارم که برخی از آمار و ارقام این گزارش را اعلام کنم.

پورابراهیمی بیان کرد: بر اساس گزارش های آماری سال ۹۲ الی ۹۹ درآمد ملی کشور منفی ۴/۵  درصد کاهش داشته، همچنین شاخص بهروه وری نیز کاهش ۹ درصدی را در طی این سالها تجربه کرده است.

وی گفت: لازم به ذکر است که تنها در سال جاری  سیصد و پنجاه هزار میلیارد تومان کسری بودجه داریم که این اولویت، چالش دولت سیزدهم است،  البته باید بگویم که نرخ رشد اقتصادی در هشت سال گذشته نیز صفر بوده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، تاکید کرد: در شرایط فعلی کشور امکان هیچ آزمون و خطای دیگری خصوصا در عرصه اقتصاد  وجود ندارد، بنابراین و با توجه به شرایط ما احساس تکلیف کردیم تا بتوانیم با توجه به ظرفیت های موجود اقتصاد ایران را نجات دهیم.

پورابراهیمی با تاکید بر این که ظرفیت نمایندگان ادوار باید به اتاق فکر اقتصادی مجلس و دولت  تبدیل شود، گفت: ما باید بعد پیروزی در انتخابات به رییس جمهور منتخب با بهره گیری از ظرفیت های خود کمک کنیم تا امور کور به خوبی اداره شود و از چالش  ها عبور کنیم.

پور ابراهیمی با  بیان  این که ما در برابر انقلاب و مردم مسئولیت داریم و باید برای عبور از شرایط موجود تلاش کنیم متذکر شد: پیشنهاد من این است که یک شورا تحت عنوان فراکسیون  اقتصادی نمایندگان ادوار تشکیل دهیم تا تصمیم بگیریم که چگونه به بهبود فعالیت‌های دولت و مجلس کمک کنیم.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که تقدیر رهبر انقلاب از مجلس یازدهم برای ما افتخار بزرگی است گفت: قرار نیست عضوی از نمایندگان مجلس در کابینه دولت سیزدهم دیده شوند و هیچ کدام از نمایندگان مجلس فعلی  نگاهی به برای حضور در دولت ندارند و ما این امر را با صراحت اعلام کرده ایم لذا ما جایگاه مجلس را در وضعیت کنونی به نهایت مهمتر از دولت می‌دانیم وتا روز انتخابات از آیت الله رییسی حمایت خواهیم کرد.

نماینده مردم کرمان خاطر نشان کرد: پس از پایان روز ۲۸ خرداد و سپری شدن انتخابات، مجلس و کمیسیون‌های تخصصی آن منتظر خواهند ماند تا دولت کابینه و برنامه خود را ارائه کند و باید متذکر شوم که فارغ از آن که چه کسی رییس جمهور شود، ذره ای از منافع ملی کوتاه نخواهیم آمد.

پورابراهیمی بیان کرد: بنده طرحی تحت عنوان تببین شاخص های اقتصادی دولت منتخب و مستقر  را آماده کرده ام  که اخیرا اعلام وصول شد و قصد داریم تا با جمع آوری پنجاه امضا آن را به صحن علنی مجلس بیاوریم و با این ترتیب در هر دولتی  تیمی متشکل از مجلس و ارکان نظام کار علمی انجام دهند تا مدل های فکری شکل بگیرد البته ممکن است دولت تشکیل شود که بگوید ما نیازی به همفکری شما نداریم بنابراین اگر دولت جدید تمایل داشته باشد حتما به آنها مشاوره خواهیم داد .
انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها