تاریخ : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ 12 ذو القعدة 1442 Monday, 21 June , 2021

واردات به ازای صادرات برای واحدهای تولیدی مجاز اعلام شد

  • 15 آبان 1399 - 10:04

اصفهان – مدیرکل گمرکات استان اصفهان گفت: واردات به ازای صادرات برای واحدهای تولیدی مجاز اعلام شد که این امر می‌تواند به افزایش صادرات و رفع مشکلات واحدهای تولیدی اصفهان کمک کند.

رسول کوهستانی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه از سال ۹۸ طرح‌های مختلفی برای حمایت از صادرات در استان اصفهان بررسی و ارائه شد، اظهار داشت: در این راستا بسته حمایتی از صادرات غیر نفتی را ارائه دادیم و از سوی دیگر تسهیلات بخش صادرات را برای صادرکنندگان غیر نفتی در نظر گرفتیم.

وی افزود: همچنین بررسی مشکلات صادرکنندگان، تولیدکنندگان و واردکنندگان را در دستور کار قرار دادیم و در این زمینه تصمیمات خوبی برای رفع مشکلات فعالان این حوزه اقتصادی گرفته شد.

مدیرکل گمرکات استان اصفهان با بیان اینکه بررسی مهلت زمان برگشت ارز حاصل از صادرات و استفاده ارز حاصل از صادرات برای واحدهای تولیدی در دستور کار قرار داشت، تصریح کرد: در این زمینه پیشنهاداتی را به استانداری اصفهان ارائه دادیم که این پیشنهادات در شورای هماهنگی اقتصادی کشور نیز بررسی و مصوب شد.

وی ادامه داد: در این زمینه برگشت ارز حاصل از صادرات برای فرش دست بافت مورد بحث بود که فعالان اقتصادی در بحث تولید و فروش این محصول چالش‌های زیادی را داشتند.

صادرات ۱۱۰۰ قلم کالا از استان اصفهان طی ۷ ماه

کوهستانی با بیان اینکه پس از رایزنی‌های صورت گرفته بحث واردات به ازای صادرات برای واحدهای تولیدی مجاز اعلام شده است، اضافه کرد: این امر می‌تواند در امر افزایش صادرات و حل مشکلات واحدهای تولیدی کمک قابل توجهی داشته باشد.

وی با بیان اینکه طی هفت ماه نخست امسال یک هزار و ۱۰۰ قلم کالا از استان اصفهان به خارج از کشور صادر شده است، ادامه داد: عمده این صادرات در حوزه صنایع فولادی، لبنیات، فرش ماشینی، سرامیک و غیره بوده است.

مدیرکل گمرکات استان اصفهان ارزش ریالی صادرات استان اصفهان طی هفت ماه امسال را یک میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: استان اصفهان در زمینه صادرات غیر نفتی دارای جایگاه خوبی در کشور بوده است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها