تاریخ : سه شنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 7 شوال 1442 Tuesday, 18 May , 2021

واریز ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال برای مددجویان زلزله‌زده گناوه

  • 01 اردیبهشت 1400 - 11:31

نماینده اعزامی رئیس سازمان بهزیستی کشور در مناطق زلزله‌زده شهرستان گناوه گفت: این سازمان، کمک هزینه معیشتی به مبلغ ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال برای ۱۱۰۰ مددجوی شهرستان گناوه واریز کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا کاظم‌زاده از استقرار تیم محب و اورژانس اجتماعی در ساعات اولیه حادثه خبر داد و گفت: تاکنون خسارت جانی گزارش نشده است و میزان خسارات وارده به منازل و اثاثیه مددجویان درحال بررسی است.

نماینده اعزامی رئیس سازمان بهزیستی کشور در اعلام برآوردهای اولیه بهزیستی از خسارات وارده به این مناطق، اعلام کرد: از مجموع ۳۵۰ خانوار خدمت‌گیرنده تحت پوشش در مناطق زلزله‌زده تاکنون ۳۳ خانوار دچار آسیب شده‌اند؛ همچنین چهار نفر در گناوه و یک نفر در دیلم مصدوم شدند.

وی با بیان اینکه ۱۲۰ نفر از مددجویان بهزیستی شهرستان گناوه ناشی از زلزله خسارت دیده‌اند، تصریح کرد: در این راستا سازمان بهزیستی کشور کمک هزینه معیشتی برای یکهزار و ۱۰۰ مددجوی شهرستان گناوه که در سامانه ثبت شده‌اند، واریز کرد که این اعتبار در مجموع ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال می‌باشد.

به گزارش ایرنا، زمین‌لرزه‌ای یکشنبه ۲۹ فروردین‌ماه به بزرگی ۵.۹ در مقیاس ریشتر در ساعت ۱۱:۱۱:۵۰ مرز استان‌های بوشهر و فارس حوالی بندر گناوه را لرزاند. این زمین‌لرزه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین بود. کانون اصلی این زمین لرزه منطقه‌ای در ۲۸ کیلومتری بندر گناوه، ۳۱ کیلومتری بندرریگ و ۴۱ کیلومتری شهر شبانکاره (شهرستان دشتستان) بوده است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها