تاریخ : پنج شنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۰ 15 ذو القعدة 1442 Thursday, 24 June , 2021

والیبال ایران چند نماینده در لیگ قهرمانان اروپا دارد؟

  • 16 آبان 1399 - 3:29


رقابت‌های والیبال لیگ قهرمانان اروپا در شرایطی آغاز خواهد شد که ایران هم چند نماینده در این مسابقات خواهد داشت.


به گزارش خبرگزاری فارس، رقابت‌های دور گروهی والیبال لیگ قهرمانان باشگاه‌های اروپا از چند روز دیگر آغاز می‌شود؛ کشورمان امسال در این دوره چند نماینده دارد که می تواند نکته مثبتی باشد.

یک مربی بنام آکو کریمی و دو بازیکن ملی‌پوش به نام‌های میلاد عبادی‌پور و امیرحسین توخته، نمایندگان ایران در این دوره از مسابقات به شمار می روند. البته در این بین، عبادی‌پور تجربه حضور قبلی در این بازی‌ها و جام باشگاه‌های جهان را دارد.

امیرحسین توخته، مدافع ملی پوش و جوان والیبال ایران که امسال به عضویت تیمی در اسلوونی در آمده، برای اولین بار است که در این بازی ها حضور پیدا می‌کند. توخته و کریمی هر دو عضو تیم ACH Volley اسلوونی هستند و همراه با این تیم باید در مسابقات حاضر شوند. 

ایران می توانست 5 نماینده در این رقابت ها داشته باشند، اما این موضوع محقق نشد. اگر در مرحله گزینشی این بازی‌ها تیم گرین‌یارد موفق غلبه بر حریفان و صعود به مرحله اصلی می شد با اضافه شدن جواد کریمی و امیرحسین اسفندیار، تعداد نماینده های ایران در مسابقات لیگ قهرمانان اروپا به عدد 5 می رسید.

به این ترتیب تیم ACH Volley اسلوونی با آکو کریمی و امیرحسین توخته در مرحله مقدماتی با تیم های زنیت کازان روسیه و برلین والی آلمان همگروه است. دیگر تیم این گروه هنوز انتخاب نشده است، اما یاستربسکی شانس بالایی برای رقابت با این تیم ها را دارد.  

همچنین تیم اسکرابلچاتوف با حضور میلاد عبادی پور با تیم های زاکسا، فنرباغچه ترکیه و لیندمانس بلژیک در یک گروه قرار دارد. 

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها