• امروز : دوشنبه - ۴ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Monday - 26 July - 2021

واکنش مستقیم به هر تهدیدی از سوی تل آویو در منطقه خلیج فارس

  • 28 مهر 1399 - 14:20

وزیر دفاع ایران با تاکید بر اینکه لغو تحریم های تسلیحاتی فرصتی برای صادر کردن سلاح های تولیدی به کشورهای جهان است به تل آویو نسبت به تهدید کردن امنیت منطقه خلیج فارس هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، «امیر حاتمی» وزیر دفاع ایران در گفتگو با شبکه الجزیره به بررسی آخرین تحولات منطقه پرداخت. وی در خصوص پایان یافتن تحریم تسلیحاتی کشورمان گفت: پایان یافتن این تحریم ها فرصتی به وجود آورده تا ما بتوانیم سلاح های مورد نیاز خود را وارد کرده و سلاح های تولیدی خود را به دیگر کشورها صادر کنیم.

وی در خصوص توافقات نظامی با دیگر کشورها بیان کرد: ما برای مرحله بعد از پایان این تحریم های تسلیحاتی توافقات نظامی با روسیه و چین داریم. ما توافقات مهمی با روسیه با هدف توسعه سیستم های ویژه در زمینه سلاح های هوایی داریم.

امیر حاتمی در ادامه افزود: ما به شدت تاکید داریم که یک مسابقه تسلیحاتی به راه نیافتد چرا که در این صورت منطقه به یک بشکه باروت تبدیل می شود. ما آماده ایم تا معاهدات نظامی و امنیتی با کشورهای حوزه خلیج فارس در راستای تقویت ثبات در منطقه امضا کنیم.

وزیر دفاع ایران تاکید کرد: ما هشدارهای رسمی مشخصی به آذربایجان و ارمنستان در خصوص امنیت مناطق مرزی کشورمان دادیم. 

وی همچنین بیان کرد: ما از ترکیه به عنوان یک کشور منطقه ای مهم و دوست انتظار داریم که به حل بحران قره باغ به صورت دیپلماتیک کمک کند.

امیر حاتمی در خصوص روند عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی گفت: عادی سازی روابط میان امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی تهدید مستقیمی علیه امنیت منطقه خلیج فارس به شمار می رود. هر گونه تهدید اسرائیلی که از منطقه خلیج فارس برآید با واکنش مشخص و مستقیم رو به رو خواهد شد.

وی در خصوص مذاکره با آمریکا بیان کرد: ما در خصوص سیستم های موشکی خود با آمریکا مذاکره نمی کنیم و هیچ کسی حق ندارد این را از ما بخواهد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها