تاریخ : چهارشنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۰ 14 ذو القعدة 1442 Wednesday, 23 June , 2021

واکنش مقامات سیاسی جهان به اقدامات وحشیانه اسرائیل در الاقصی

  • 18 اردیبهشت 1400 - 4:46

مقامات بلندپایه برخی از کشورهای جهان یورش وحشیانه نظامیان رژیم اشغالگر قدس به مسجد الاقصی را به شدت محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، یورش وحشیانه نظامیان رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی و استفاده از بمب‌های صوتی و همچنین ضرب و شتم نمازگزاران مسلمان فلسطینی در این مکان مقدس، خشم و واکنش تند مقامات برخی از کشورهای جهان را برانگیخت.

فلسطین

«اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) نسبت به عواقب یورش نظامیان صهیونیست به مسجد الاقصی و نمازگزاران حاضر در آن هشدار داد و تأکید کرد که با شماری از مقامات منطقه برای توقف حملات رژیم صهیونیستی علیه نمازگزاران فلسطینی، تماس تلفنی برقرار کرده است. هنیه همچنین خطاب به نخست وزیر رژیم غاصب صهیونیستی گفت: «با دُم شیر بازی نکنید. ما با هر چه در اختیار داریم از مسجد الاقصی و شیخ جراح دفاع می‌کنیم و به طور قطع شما بازنده این نبرد خواهید بود».

«زیاد النخاله» دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین هم در واکنش به درگیری‌های شب گذشته (جمعه) در قدس و سرکوب نمازگزاران فلسطینی در مناطق باب العمود و شیخ جراح و الاقصی گفت: «سکوت در برابر اتفاقات قدس ممکن نیست و دشمن باید هر لحظه منتظر پاسخ ما باشد. از هر فلسطینی که می‌تواند خودش را به مسجد الاقصی برساند می‌خواهیم این کار را انجام دهد و تا روز ۲۸ رمضان آنجا را ترک نکند».

ترکیه

«مولود چاوش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه یورش نیروهای رژیم اشغالگر قدس به مسجد الاقصی و حمله به نمازگزاران مسلمان را به شدت محکوم کرد. وزیر خارجه ترکیه همچنین از آمادگی این کشور برای ارائه انواع کمک‌ها جهت تضمین برگزاری یک انتخابات مطابق با استانداردهای بین‌المللی در فلسطین خبر داد.

«فخرالدین آلتون» مدیر ارتباطات رئیس جمهور ترکیه نیز نسبت به شهرک‌سازی‌های غیرقانونی رژیم صهیونیستی ابراز نگرانی کرد و گفت که حمله‌های رژیم اشغالگر به مسجد الاقصی را که نخستین قبله مسلمانان بشمار می‌رود، غیرقابل پذیرش خواند و آن را به شدت محکوم می‌کند.

از سوی دیگر، «ابراهیم کالین» سخنگوی دفتر ریاست جمهوری ترکیه نیز نیروهای پلیس اسرائیل را به دلیل یورش به مسجد الاقصی با استفاده از بمب صوتی «به شدت» محکوم کرد. وی از نیروهای اسرائیلی خواست تا هرچه زودتر محل را ترک کرده و به «حمله‌های ننگین و بی محابای خود پایان دهند».

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها