تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021

واکنش کرملین به گزارش‌ها درباره ابتلای پوتین به پارکینسون

  • 16 آبان 1399 - 14:11


کاخ ریاست‌‌جمهوری روسیه، ادعای نشریه انگلیسی درباره ابتلای «ولادیمیر پوتین» به بیماری پارکینسون و برنامه‌ وی برای کنار رفتن از قدرت در ماه ژانویه را «چرند» توصیف کرد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ ریاست‌جمهوری روسیه امروز جمعه ادعای روزنامه «سان» انگلیس درباره قصد «ولادیمیر پوتین» برای کناره‌گیری از سمت ریاست‌جمهوری روسیه به دلیل ابتلا به پارکینسون را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری «تاس» روسیه، پسکوف اطمینان داد که پوتین هیچ نوع مشکل سلامتی و همچنین برنامه‌ای برای کناره‌گیری از قدرت ندارد.

پسکوف در پاسخ به سوالی در همین خصوص گفت: وضع سلامتی او عالی است.

او در واکنش به گزارش ادعایی نشریه انگلیسی هم گفت: چیزی برای گفتن وجود ندارد. (این گزارش) کاملاً چرند است. رئیس‌جمهور در صحت و سلامت است.

نشریه سان مدعی شده بود رئیس‌جمهور روسیه نشانه‌هایی از ابتلا به پارکینسون دارد و با توجه به اینکه خانواده‌اش نفوذ زیادی روی او دارند‏، از وی خواسته‌اند از قدرت کناره‌گیری کند.

 روزنامه «دیلی میل» انگلیس هم نوشت منابع آگاه در مسکو گفته‌اند رئیس‌جمهور روسیه در میان نگرانی‌ها درباره ابتلای احتمالی به بیماری پارکینسون‌‏ در ماه ژانویه از سمتش کناره‌گیری خواهد کرد.

انتهای پیام/م
خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها