• امروز : چهارشنبه - ۶ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Wednesday - 28 July - 2021

واکنش IOC به گزارش وزارت امورخارجه انگلیس درباره حمله سایبری روسیه به المپیک ۲۰۲۰

  • 29 مهر 1399 - 14:15

کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) به گزارش رسمی وزارت امورخارجه انگلیس درباره حمله سایبری روسیه به المپیک ۲۰۲۰ واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سرویس رسانه‌‌ای IOC اعلام کرد امنیت سایبری یکی از اهداف کمیته بین‌المللی المپیک است. این موضوع در واکنش به گزارش رسمی وزارت امورخارجه انگلیس مبنی بر تلاش روسیه برای بر هم زدن المپیک 2020 در توکیو با استفاده از هکرها پیش از تعویق یک ساله این رقابت‌ها به دلیل شیوع کرونا اعلام شده است.

سرویس رسانه‌ای کمیته بین‌المللی المپیک به خبرگزاری تاس روسیه اعلام کرد: امنیت سایبری یکی از اولویت‌های IOC و کمیته سازماندهی المپیک توکیو است. ما با همکاری هم سرمایه‌گذاری زیادی کردیم تا المپیک توکیو از نظر حمله‌های سایبری بهترین شرایط را داشته باشد. با توجه به اهمیت این موضوع نمی‌توانیم اقدامات خود را بیان کنیم.

وزارت امورخارجه انگلیس سه‌شنبه هفته گذشته ادعاهایی مبنی براینکه آژانس‌های امنیتی روسیه از حمله‌های سایبری برای برهم زدن المپیک توکیو پیش از تعویق یک ساله آن به دلیل همه‌گیری جهانی ویروس کرونا استفاده کردند، مطرح کرد. دولت ژاپن نیز اعلام کرد از ادعاهای طرف انگلیسی مطلع است اما توضیحی در این مورد نمی‌دهد. توکیو اطلاعات منتشره را تجزیه و تحلیل می‌کند و هر اقدام لازمی برای محافظت از المپیک 2020 برابر حمله‌های سایبری انجام خواهد داد.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code