• امروز : پنج شنبه - ۷ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Thursday - 29 July - 2021

وبسایت شرکت‌های بزرگ هواپیمایی آمریکا از دسترس خارج شدند

  • 27 خرداد 1400 - 12:35


طبق گزارش‌ها، وبسایت‌ شرکت‌های هواپیمایی بزرگ آمریکا و همچنین برخی بانک‌های بزرگ در استرالیا از دسترس خارج شدند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع رسانه‌ای روز پنجشنبه (امروز) خبر دادند که وبسایت‌های شرکت‌های هواپیمایی بزرگ آمریکا و برخی بانک‌ها در استرالیا از دسترس خارج شدند.

«داونلودر» که یک بستر آنلاین و ناظر بر فعالیت‌های وبسایت‌ها و برنامه‌های اینترنتی است، روز پنجشنبه (امروز) از بروز مشکل برای شرکت‌های بزرگ هواپیمایی در آمریکا و همچنین بانگ‌های بزرگ در استرالیا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، شرکت‌های هواپیمایی بزرگ آمریکایی از قبیل «امریکن ایرلاینز»، «ساوتوست ایرلاینز»، «یونایتد ایرلاینز» و «دلتا ایر لاینز» گزارش دادند که وبسایت‌های آنها از دسترس خارج شدند.

بنا بر اعلام «داونلودر»، هزاران کاربر گزارش دادند که وبسایت‌ شرکت‌ «ساوتوست ایرلاینز» مشکل دارد و ۴۰۰ گزارش هم درباره بروز مشکل برای وبسایت  «دلتا ایر لاینز» مخابره شده است.

بنا بر گزارش برخی رسانه‌های استرالیایی از قبیل «۹News»، مشتریان چند بانک بزرگ در استرالیا شامل «وست‌پک»، «اس تی جورج»، «اِی‌اِن‌زی»  و «کامنولث بانک» هم از بروز مشکل برای وبسایت‌های این بانک‌ها خبر دادند.

به گفته مشتریان این بانک‌های استرالیایی، آنها قادر به دسترسی به بانک‌ها از طریق برنامه‌های تلفن همراه و وبسایت‌‌های آنها نیستند.

رسانه‌های آمریکایی و استرالیایی و مقام‌های این دو کشور تاکنون درباره اینکه دلیل بروز مشکل برای وبسایت‌های شرکت‌های بزرگ هواپیمایی و بانک‌ها چه بوده است، توضیحی نداده‌اند.

دسترسی به وبسایت‌های شرکت‌های هواپیمایی و بانک‌ها در حالی خارج شده است که طی سال‌های اخیر موضوع حملات سایبری یکی از مسائل تنش زا در روابط کشورها بوده است.

آمریکا، روسیه و ۲۳ کشور دیگر طی هفته اخیر توافق درباره حملات سایبری را تجدید کردند. بر اساس این توافق، طرف‌ها نباید در شرایط صلح به زیرساخت‌های حیاتی یکدیگر حمله سایبری کرده و از پناه‌دادن به مجرمان سایبری و هکرها نیز خودداری کنند.

آمریکا ظرف چند ماه اخیر و بعد از قرار گرفتن در معرض حملات سنگین سایبری، انگشت اتهام را به سوی روسیه نشانه رفته اما مسکو بارها این اتهام را رد کرده است (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code