تاریخ : سه شنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 7 شوال 1442 Tuesday, 18 May , 2021

وحدت نه یک تاکتیک مقطعی بلکه یک راهبرد مستمر است

  • 11 آبان 1399 - 7:34

زاهدان- امام جمعه زاهدان گفت: مسلمانان و کشورهای اسلامی با اتحاد و همدلی در مقابل جبهه کفر از کیان اسلامی دفاع کنند و این کار نه یک تاکتیک مقطعی بلکه یک راهبرد مستمر خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، آیت الله مصطفی محامی در همایش بزرگ هفته وحدت که با حضور روحانیون و علمای شیعه و سنی سیستان و بلوچستان برگزار شد، اظهارداشت: این روزها شاهد اهانت دشمنان به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) هستیم به گونه‌ای که سردمداران کشورهای غربی نیز به دفاع از این اهانت‌ها می‌پردازند البته باید توجه داشت توهین به حضرت محمد (ص) توهین به یک شخص نیست بلکه توهین به پیامبران و ادیان آسمانی است و تحمل این اهانت‌ها برای ما سخت و آن را به شدت محکوم می‌کنیم.

امام جمعه زاهدان افزود: دشمنان از گسترش روز افزون اسلام هراس دارند و می‌دانند که اسلام‌خواهی رو به افزایش است و دل‌های انسان‌های حقیقت جو به سوی اسلام گرایش پیدا کرده و پیش‌بینی می‌کنند سال‌های آینده افراد اسلام دوست و اسلام خواه زیاد و زیادتر شوند و این گسترش اسلام خواهی دشمن را عصبانی کرده که دست به توهین زده‌اند.

وی ادامه داد: خداوند در آیات شریفه قرآن کریم، امت اسلام را امت واحده و یکدست خوانده و همه ابزار را آماده کرده مانند پیامبر اکرم (ص) که همچون شمعی در جمع بود و با گردآوری همه افراد و گروه‌ها در جامعه خود وحدت ایجاد کرده است.

آیت الله محامی بیان کرد: خداوند پیامبر گرامی اسلام (ص) را برای هدایت جوامع بشری فرستاد و قرآن کریم را نیز ابزار کار قرار داد و آن را یکی از مصادیق و محورهای وحدت اعلام کرد که طبق اراده الهی از هر گونه تحریف مصون مانده و مردم نیز از گذشته تاکنون ارادت خود را به قرآن حفظ کرده‌اند.

عضو هیأت علمی جامعه المصطفی گفت: در احکام دین اسلام مشترکات زیادی وجود دارد که همه اینها مایه وحدت است به طوری که خداوند متعال تاکید فرموده در جامعه اسلامی تفرقه ایجاد نکنید که باعث ایجاد فاصله و اختلاف می‌شود و شما را سست و آسیب پذیر خواهد کرد.

وی تصریح کرد: این وظیفه ماست که به حکم قرآن و خواسته پیامبر (ص) جامه عمل بپوشانیم و باید توجه کنیم که معنای وحدت تنزل و دست برداشتن از عقاید نیست بلکه به معنای تکیه بر مشترکات، رسیدن به اهداف مشترک و مبارزه با دشمن مشترک است.

نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: دشمن با همه اسلام و اسلام خواهان مشکل دارد و به همه امت اسلام ضربه می‌زند و حفظ وحدت یک وظیفه همگانی است و باید برای تقویت آن تلاش و برای مبارزه با تفرقه افکنی ایستادگی کنیم.

وی ادامه داد: گاهی در طول تاریخ مسلمانان در دام دشمن افتاده‌اند و آسیب‌های بسیاری به آنان وارد شده و متأسفانه در دنیای امروز هم برخی کشورهای مسلمان با هم در افتاده‌اند که سود آن تنها به دشمن می‌رسد.

امام جمعه زاهدان به محورهای مهم وحدت در سطح جامعه پرداخت و تاکید کرد: وحدت باید در قول و عمل خود را نشان دهد و تنها مختص هفته وحدت نیست بلکه باید شرح صدر داشته باشیم و بتوانیم افکار و عقاید مختلف را تحمل و از توهین و سوءظن به همدیگر پرهیز کنیم.

باید در مقام سخن حرف‌هایمان وحدت آفرین باشد

وی رعایت انصاف و محور قرار دادن حق را از دیگر نکات مهم وحدت برشمرد و افزود: در فرمایشات امام علی (ع) آمده که نسبت به مردم انصاف به خرج دهید و آنچه را برای خود می‌پسندید برای دیگران هم بپسندید لذا این مهم است که ما حق را معیار قرار دهیم و انصاف را رعایت کنیم.

آیت الله محامی تاکید کرد: باید در مقام سخن حرف‌هایمان وحدت آفرین باشد و حرف‌های دو پهلو به گونه‌ای که دیگران بتوانند سو استفاده کنند صحیح نیست.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: تلاش علمی و عملی در عرصه‌های مختلف برای مقابله و خنثی کردن توطئه‌های دشمن از دیگر موارد مهم برای حفظ وحدت در جامعه اسلامی است.

وی اقدام عملی و تلاش مشترک در عرصه‌های مختلف را از مهمترین محورهای حفظ وحدت در جامعه اسلامی دانست و افزود: تحقیق علمی و پژوهش در سایر زمینه‌های مورد نیاز جامعه و فعالیت در جنبه‌های فرهنگی و دفاع از اسلام در برابر جنگ نرم و تهاجم فرهنگی دشمن از جمله مواردی است که می‌توانیم در کنار هم به صورت مشترک و هماهنگ عمل کنیم.

امام جمعه زاهدان تلاش بیشتر در جهت رشد علمی، اخلاقی و معنوی جامعه را خواستار شد و اظهار داشت: فرزندان ما باید رشد علمی داشته باشند که زمینه آن وجود دارد و بستگی به تلاش ما دارد و وظیفه ماست که در برابر شبهات و فرهنگ‌های غلط ایستادگی و آنها را تصحیح کنیم.

وی فرهنگ سازی، توجیه مردم، کمک به کادر سلامت و برگزاری و گسترش رزمایش کمک مومنانه با همدلی و تلاش مشترک را خواستار شد و تصریح کرد: یکی از مصداق‌های وحدت در جامعه اسلامی مبارزه با ویروس کروناست که با این اقدام وحدت خود را در عمل ثابت کرده‌ایم.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها