ورود دادستانی به موضوع انتقال آب رودخانه کرج به تهران

  • 10 آبان 1399 - 12:31

کرج – دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز از ورود دادستانی به موضوع انتقال آب رودخانه کرج به تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن مددی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران از پیگیری طرح تونل انتقال آب رودخانه کرج به تهران و دغدغه‌های مردمی در این زمینه از وزیر نیرو خبر داد و اظهار کرد: با توجه به نگرانی‌های مطرح شده در رسانه‌ها از زبان مسئولان ا استان و مردم در مورد به خطر افتادن شرایط محیط زیست رودخانه کرج، این موضوع از طریق وزیر نیرو مورد پیگیری قرار گرفت.

وی بیان کرد: در این خصوص وزیر نیرو اعلام کرد که طرح انتقال آب در دولت‌های قبلی مصوب شده و نحوه تخصیص حقابه رودخانه و استان البرز نیز در همان مقطع تعیین شده است.

دادستان عمومی و انقلاب کرج با اشاره به تعهد وزیر نیرو برای افزایش ۲۰ میلیون مترمکعبی حقابه استان از سد طالقان بیان کرد: این افزایش از اول آبان اجرایی خواهد شد.

وی اضافه کرد: وزیر نیرو همچنین اعلام کرد که حقابه زیست محیطی رودخانه کرج در نظر گرفته شده و از به هم خوردن شرایط زیست محیطی منطقه پس از انتقال مقدار آب مورد نظر جلوگیری خواهد شد که این موضوع بصورت رسمی توسط مدیر آب منطقه‌ای تهران اطلاع رسانی می‌شود.

مددی از مکاتبه رسمی در این خصوص با وزیر نیرو نیز خبر داد و متذکر شد: از وزارت نیرو خواسته شده ضمن در نظر گرفتن شرایط زیست محیطی استان، تدابیر و تعهدات را به صورت کتبی به دادستانی کرج اعلام کنند.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0