تاریخ : شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۰ 10 ذو القعدة 1442 Saturday, 19 June , 2021

ورود دفتر تحکیم به تسهیل ازدواج جوانان/ ساخت کلیپ «تسهیل در انتظار تعجیل»

  • 04 آبان 1399 - 16:52


مسئول دفتر خواهران اتحادیه دفتر تحکیم وحدت گفت: این اتحادیه با توجه به بی مهری‌ها و عدم توجه متولیان امر به مسئله ازدواج، بنا دارد تا در قالب فعالیت‌های مستمر و هدفمند ورود جدی و تخصصی به قانون تسهیل ازدواج جوانان داشته باشد.


حانیه زرنگ مسئول دفتر خواهران اتحادیه دفتر تحکیم وحدت در گفت‌وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، گفت:‌ امروز ما با ۱۴ میلیون و ۹۱۱ نفر جوان که در انتظار تعجیل مسئولین در تسهیل مسئله ازدواج هستند مواجه هستیم، که با توجه به بحران پیری جمعیت و همچنین جلوگیری از آسیب های اجتماعی پیش رو مستلزم برنامه ریزی دقیق است.

وی افزود: در سال ۱۳۸۴ قانونی مبنی بر تسهیل موانع پیش پای جوانان برای تشکیل زندگی مشترک، به نام قانون تسهیل ازدواج جوانان به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید. این قانون در صورت اجرا می توانست گره از کار قریب به ۱۴ میلیون جوان را باز کند. اما از آن سال دولت ها یکی پس از دیگری بر سر کار آمدند و کوچک‌ترین دغدغه و پیگیری در جهت اجرای این قانون از خود نشان ندادند.

این فعال دانشجویی ادامه داد: این در حالی است که اظهارات ضد و نقیض مسئولین، موازی کاری‌ها، سنگ اندازی‌ها و حتی گاهی اقدامات ضدجمعیتی و ضد ازدواجی از سوی متولیان امور جوانان و مسئولان مربوطه گره کور بر بخت این قانون انداخته است.

زرنگ تصریح کرد: با وجود بی مهری‌ها و عدم توجه متولیان امور جوانان به مسئله ازدواج اتحادیه دفتر تحکیم وحدت بنا دارد تا در قالب فعالیت های مستمر و هدفمند ورود جدی و تخصصی به قانون تسهیل ازدواج جوانان داشته باشد. 

وی گفت: در واقع کلیپ «تسهیل در انتظار تعجیل» پس از بحث و بررسی های عمیق و جلسه با کارشناسان ذی‌ربط به عنوان اولین قدم اتحادیه دفتر تحکیم در مسئله تسهیل موانع ازدواج جوانان تدارک دیده شد و گام های زیادی باقی است تا مطالبه به حق جوانان برای تشکیل خانواده به ثمر بنشیند.

مسئول دفتر خواهران اتحادیه دفتر تحکیم وحدت یادآور شد: کلیپ «تسهیل در انتظار تعجیل» در چند بخش ابتدا به معرفی قانون به جهت آگاهی بخشی به مخاطب خود پرداخته، سپس به فشارهای وارده از سمت خانواده به جوانان اشاره کرده و در پایان در چهارچوب دقیق و کارشناسی شده به بررسی باگ های قانون و اصلاحات مورد نیاز آن پرداخته است.

علاقمندان می توانند کلیپ «تسهیل در انتظار تعجیل» در ادامه مشاهده کنند.

 

 

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها