ورود سامانه بارشی پرقدرت به کرمان/ دمای هوا ۷ درجه کاهش می یابد

  • 15 آذر 1399 - 11:53
ورود سامانه بارشی پرقدرت به کرمان/ دمای هوا ۷ درجه کاهش می یابد

کرمان – مدیرکل هواشناسی کرمان با اشاره به ورود سامانه پرقدرت به این استان گفت: در روزهای یکشنبه و دوشنبه شدت بارش ها بیشتر است و شاهد کاهش ۶ تا ۷ درجه ای دما در کرمان خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار مهر، تورج جدیدی صبح شنبه در جلسه ستاد مدیریت استان کرمان بیان داشت: از عصر امروز ۱۵ آذر سامانه بارش نسبتاً پر قدرتی در استان فعال خواهد شد که تا سه‌شنبه ۱۸ آذرماه ادامه دارد.

وی افزود: این سامانه، بارش‌های رگباری در استان را به همراه خواهد داشت که بیشترین حجم بارش‌ها را در شمال و شمال غرب استان شامل زرند، راور، کوهبنان، شهربابک، رفسنجان، انار، بافت و ارتفاعات غرب خواهیم داشت.

مدیرکل هواشناسی استان کرمان گفت: به دلیل بارش‌های سنگین در استان‌های همجوار شمالی ورود سیلاب به استان کرمان دور از انتظار نیست و با توجه به شدت حجم بارش‌ها احتمال آبگیری معابر عمومی و طغیان رودخانه‌ها پیش‌بینی می‌شود.

جدیدی تصریح کرد: در شهر کرمان در منطقه کوه‌های احتمال طغیان رودخانه وجود دارد ضمن اینکه در شهداد از سمت نهبندان احتمال به وجود آمدن روان آب پیش‌بینی می‌شود.

وی خاطرنشان ساخت: در روز یکشنبه و دوشنبه شدت بارش‌ها بیشتر است ضمن اینکه شاهد کاهش دما بین ۶ تا ۷ درجه در استان خواهیم بود.

جدیدی یادآور شد: از ابتدای مهرماه تاکنون ۱۱ میلیمتر بارندگی در استان ثبت شده که این مقدار بارندگی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۳ میلیمتر بوده ضمن اینکه انتظار داریم بارندگی‌های اخیر باعث بالا بردن متوسط بارندگی استان خواهد شد طی ماه‌های آینده کسری بارندگی جنوب جبران می‌شود.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0