تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021

ورود یکصد دستگاه اتوبوس تازه نفس به ناوگان عمومی پایتخت 

  • 11 آبان 1399 - 15:10

یکصد دستگاه اتوبوس و مینی بوس تازه نفس، صبح فردا از سوی خودرو سازان داخلی تحویل و به ناوگان عمومی پایتخت وارد می شود. 

به گزارش خبرگزاری مهر؛ سید مناف هاشمی از تحویل یکصد دستگاه اتوبوس و مینی بوس از سوی خودروسازان داخلی خبر داد و گفت: نخستین قرارداد شهرداری تهران با مجموعه خودروسازان داخلی به ثمر نشست و در مرحله نخست، این تعداد (یکصد دستگاه) از قرارداد ٢٥٠ دستگاه اتوبوس، وارد چرخه ناوگان عمومی پایتخت می‌شود.

وی با بیان اینکه ١٥٠ دستگاه اتوبوس و مینی بوس باقیمانده طی سه ماه آینده از سوی خودروسازان تحویل می‌شود گفت: در شرایطی که با موضوع رعایت فاصله گذاری اجتماعی در کشور مواجهه هستیم حتماً ورود اتوبوس‌های جدید تأثیر گذار خواهد بود.

معاون شهردار تهران تاکید کرد: اتوبوس‌های تازه نفس در مسیرهای پرتراکم جمعیت و پر تردد مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

هاشمی با بیان اینکه تا پایان سال جاری ٢ قرارداد دیگر از طریق کارخانجات داخلی پیگیری و دنبال می‌شود، تصریح کرد: تا پایان سال، ٥٠٠ دستگاه اتوبوس و مینی بوس را وارد چرخه ناوگان عمومی شهر خواهیم کرد.

معاون حمل و نقل، ترافیک با بیان اینکه پیش از این وعده کرده بودیم تا پایان سال ١ هزار دستگاه اتوبوس خریداری خواهیم کرد، گفت: تحقق این وعده نیازمند پرداخت سهم ٨٢.٥ درصدی دولت در تأمین ناوگان عمومی است، حتی معتقدم اگر دولت ٥٠ درصد سهم خرید اتوبوس را پرداخت کند، تحقق این وعده تا پایان سال ممکن خواهد بود.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها