تاریخ : سه شنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 7 شوال 1442 Tuesday, 18 May , 2021

ورود ۸ مقام دولت بایدن به روسیه ممنوع شد

  • 27 فروردین 1400 - 21:42

وزارت خارجه روسیه امروز در واکنش به اعمال تحریم های واشنگتن علیه این کشور اعلام کرد: ورود ۸ مقام دولت بایدن به روسیه ممنوع شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت خارجه روسیه امروز جمعه در واکنش به اعمال تحریم های دیروز واشنگتن علیه این کشور اعلام کرد: سفرای روسیه و آمریکا برای تحلیل اوضاع کنونی و انجام رایزنی باید در کشورهای خود باشند.

وزارت خارجه روسیه در خصوص واکنش مسکو به تحریم های واشنگتن اعلام کرد: مسکو متناسب با اقدامات صورت گرفته علیه دیپلمات های روس، دیپلمات های آمریکایی را اخراج می کند. بر این اساس، ۱۰ دیپلمات آمریکایی باید از روسیه اخراج شوند.

در بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه روسیه در این باره آمده است: مسکو رویه لغو توافق پیشین با آمریکا مبنی بر تردد دیپلمات های دو کشور خارج از مراکز محل استقرارشان را آغاز می کند.

بیانیه مذکور در ادامه می افزاید: مسکو به‌کارگیری روس ها و یا اتباع کشورهای ثالث در مراکز دیپلماتیک آمریکایی را ممنوع خواهد کرد. مسکو همچنین، ۸ مقام دولت بایدن را در لیست ممنوعیت ورود به روسیه قرار داد.

در این بیانیه تصریح شده است: مسکو خواستار جلوگیری از تشدید تنش با آمریکا است، اما موجی از تحریم های آمریکا علیه ما نمی تواند بدون پاسخ رها شود. همچنین، مسکو ممکن است از آمریکا بخواهد تا کارکنان دیپلماتیک خود در روسیه را به ۳۰۰ نفر کاهش دهد. تلاش های آمریکا برای مهار روسیه- که واشنگتن آنها را ادامه می دهد- به وخامت بیشتر اوضاع در روابط میان دو کشور منتهی خواهد شد.

بر اساس این بیانیه، در واکنش متقابل به اقدام خصمانه لهستان ضد مسکو؛ روسیه نیز اعلام کرد که ۵ دیپلمات این کشور را از مسکو اخراج می کند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها