وزارتخارجه برای آزادی دیپلمات‌های ربوده شده پیگیری جدی‌تری می‌کند

  • ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۹:۵۲

​​​​​​​نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: وزارت امورخارجه با عزم جدی پیگیری وضعیت دیپلمات های ربوده شده ایرانی است.

عباس مقتدایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین اقدامات وزارت امورخارجه برای پیگیری وضعیت دیپلمات های ربوده شده ایرانی اظهار داشت: اخیرا وزیرامورخارجه در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حضور یافت و درباره این موضوع نیز توضیحاتی را به نمایندگان ارائه کرد.

وی گفت: هیچ شکی نیست که رژیم اشغالگر قدس و دشمنان جمهوری اسلامی ایران در این عرصه یعنی ربوده شدن دیپلمات های ایرانی نقش داشته اند و نمایندگان مجلس همواره از مسئولان دستگاه دیپلماسی این موضوع را مطالبه می کنند تا بدانند وزارت امورخارجه برای دستیابی به اطلاعات بیشتر و نجات دیپلمات های ربوده شده کشورمان از دست دشمنان تاکنون چه اقداماتی را انجام داده است؟

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزیرامورخارجه در جلساتی که با نمایندگان مجلس داشته، تاکید کرده که یکی از کارهای مهمی که همواره در دستور کار وزارت امورخارجه قرا ر داشته، موضوع پیگیری وضعیت دیپلمات های ربوده شده ایرانی است و طبق گفته ظریف، وزارت امورخارجه مجموعه ای از اقدامات را در این زمینه انجام داده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی متذکر شد وزیر امورخارجه همواره بر این مسئله تاکید می کند که پیگیری وضعیت دیپلمات های ربوده شده ایرانی در دستور کار وزارت امورخارجه قرار دارد و به هیچ وجه از دستور خارج نشده است و حتی به طور جدی تر و با عزم بیشتری جهت دستیابی به نتایج دقیق تر و روشن تر پیگیری می‌شود.

مقتدایی بیان کرد: البته برخی از نمایندگان از این جهت به وزارت امور خارجه انتقاد دارند که معتقدند اقدامات انجام شده در قد و قواره و شأن موضوع نبوده است و باید بیش از پیش پیگیری ها انجام شود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: البته برداشت بنده این است که وزارت امورخارجه در آینده نزدیک با جدیت بیشتری موضوع آزادی دیپلمات های ربوده شده ایرانی را دنبال خواهد کرد.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0