سیاسی

وزیر آموزش و پرورش مسائل این حوزه را به صورت ریشه ای رسیدگی کند

رجایی در تذکر شفاهی:

نماینده مردم لنجان در مجلس با انتقاد از اینکه مشکلات اقتصادی آموزش و پرورش را به مسئله دست چندم کشور تبدیل کرده است، گفت: متأسفانه به دلیل مشکلات اقتصادی و مسائل پیرامون آن مسئله آموزش و پرورش در کشور در حال فراموشی است.


به گزارش ایلنا، حسین رجایی در جلسه علنی امروز ( یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی در خصوص وضعیت غیرقابل قبول فعلی آموزش و پرورش گفت: نباید در گیر و دار مسائل و مشکلات اقتصادی کشور، مسئله تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش به مسئله دست چندم کشور تبدیل شود در حالی که کار آموزش و پرورش زیربنایی، تربیتی و انسان سازی است اما متأسفانه آموزش و پرورش در کشور در حال فراموش شدن است.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه مدیر یک مدرسه علاوه بر مدیریت کار معلمی و حتی سرایداری را نیز انجام می‌دهد و به تازگی بخشنامه‌ای به مدارس ارسال شده مبنی بر اینکه معلمانی که تمایل دارند؛ در وقت اضافه خود به عنوان خدمتگزار در مدارس مشغول شوند! آیا این شأن معلمان ما است و این بخشنامه در مسیر کار تعلیم و تربیت است؟

وی ادامه داد: معلمی که هنوز وضعیت استخدامی آن مشخص نیست به یقین نگرانی‌هایی دارد و نمی‌تواند انگیزه لازم را برای کار داشته باشد. اکنون در چنین شرایطی چگونه می‌تواند یک نسل بانشاط و باانگیزه را تربیت کند و مهارت را به آنها انتقال دهد.

وی با بیان اینکه باید به فکر آموزش و پرورش باشیم و اجازه ندهیم مسائل اقتصادی آموزش و پرورش را به مسئله دست چندم کشور تبدیل کند، افزود: چندرغاز به معلمان داده می‌شود و انواع داستان‌ها را سر آنها پیاده می‌کنند لذا از وزیر آموزش و پرورش می‌خواهم بیدار شود و به مسئله آموزش و پرورش کشور به صورت ریشه‌ای رسیدگی کند.


انتهای پیام/

منبع خبرگزاری ایلنا

دکمه بازگشت به بالا