وزیر خارجه باکو هم به مسکو رفت

  • 30 مهر 1399 - 15:43


بعد از حضور وزیر خارجه ایروان در مسکو، وزیر خارجه باکو هم وارد این شهر شد تا به گفته وزارت خارجه جمهوری آذربایجان، با روسیه درباره قره‌باغ کوهستانی «مشورت» کند.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزرای خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان که قرار است روز جمعه در واشنگتن با همتای آمریکایی دیدار کنند، امروز چهارشنبه به مسکو رفته‌اند تا درباره درگیری‌ها بر سر قره‌باغ کوهستانی رایزنی کنند.

بنا بر گزارش مسکو تایمز، «جیحون بایراموف» وزیر خارجه جمهوری آذربایجان برای دیدار با سرگئی لاوروف همتای روسی خود  به مسکو سفر کرد.

سفر امروز وزیر خارجه جمهوری آذربایجان به مسکو ساعتی بعد از انتشار خبر سفر «زهراب مناتساکانیان» وزیر خارجه ارمنستان به پایتخت روسیه رسانه‌ای شد.

سخنگوی وزارت خارجه ارمنستان درباره این سفر اعلام کرده بود، دستور کار این سفر، مناقشه قره باغ کوهستانی و اجرای توافقات آتش‌بس با جمهوری آذربایجان است.

بنا بر گزارش مسکو تایمز، وزارت خارجه جمهوری آذربایجان در توضیحی درباره حضور بایراموف در روسیه اعلام کرد، وزیر خارجه جمهوری آذربایجان «به منظور مشورت با طرف روسی» به مسکو سفر کرد.

این رسانه روس افزود: «مشخص نیست که آیا این دو دیپلمات (وزرای خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان) به طور مشترک با لاوروف (وزیر خارجه روسیه9 دیدار می‌کنند یا دیدارشان به صوت جداگانه انجام می‌شود».

حضور همزمان وزرای خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان در مسکو در حالی صورت گرفته که باکو و ایروان پیش از این دو بار با میانجیگری روسیه بر سر آتش‌بس توافق کردند اما درگیری‌ها بین طرفین بر سر منطقه قره باغ کوهستانی متوقف نشده است.

سفر این دو مقام باکو و ایروان در آستانه سفر آنها به واشنگتن انجام شد که قرار است در آن دو طرف روز جمعه با وزیر خارجه آمریکا دیدار کنند (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/م


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0