بین الملل

وزیر خارجه بلژیک به بخش‌ مراقبت‌های ویژه منتقل شد


مقام‌های بروکسل اعلام کردند که وزیر خارجه این کشور که به کرونا مبتلا شده، هم‌اکنون به بخش‌ مراقبت‌های ویژه بیمارستان منتقل شده است.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سوفی ویلمز» وزیر امور خارجه بلژیک که در دوران موج اول کروناویروس به عنوان نخست‌وزیر موقت منصوب شده بود، در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری شده است. 

پایگاه خبری «آر تی ای»، تست کرونای وزیر خارجه بلژیک هفته گذشته مثبت شد و وی از قرنطینه خانگی خود خبر داد اما با مرور زمان وضعیت جسمانی وی رو به وخامت رفت و شب گذشته در نهایت در یکی از بیمارستان‌های بروکسل بستری شد.

سخنگوی ویلمز با تأیید بستری شدن وی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان، گفت: «او همچنان هوشیار است و توانایی برقراری ارتباط را دارد».

«الکساندر دی کرو» که در تاریخ اول اکتبر (۱۰ مهرماه) به عنوان نخست‌وزیر بلژیک جانشین ویلمز شد، در پیامی که در صفحه توییتر خود منتشر کرد، آرزوی بهبودی سریع برای ویلمز کرد.

در روزهای اخیر، چندین سیاستمدار ارشد اروپایی به ویروس «کووید-۱۹» آلوده شده‌اند و «الکساندر شالنبرگ» وزیر خارجه اتریش نیز در یک روز با ویلمز به کرونا مبتلا شدند.

هفته گذشته در پی انتشار اخباری در خصوص قرنطینه خانگی سه مقام ارشد اروپایی به دلیل ارتباط با افراد آلوده با کرونا، اتحادیه اروپا در سیاست خود برای برگزاری نشست‌های رو در رو تجدیدنظر کرده است زیرا برگزاری نشست هفته گذشته بروکسل پس از ابتلای این سه مقام ارشد اروپایی به کرونا مختل شد.

بلژیک در رده دوم کشورهایی قرار دارد که با بدترین وضعیت موج دوم شیوع کرونا در جهان روبرو است و در حالیکه ۱۱.۵ میلیون نفر جمعیت دارد، ۱۰ هزار و ۵۳۹ نفر از مردم این کشور بر اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

انتهای پیام/ص


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا