بین الملل

وزیر خارجه «توگو» در گلستان؛ حیرت زده شدم


وزیر امور خارجه توگو در دیدار از کاخ گلستان از تلاش دولت و مردم ایران در حفظ این میراث فرهنگی یونسکو بسیار تحت تأثیر قرار گرفت.

به گزارش سرویس بین‌الملل خبرگزاری فارس، «رابرت دوسی» وزیر خارجه «توگو» در جریان تهران گردی و بازدید از کاخ گلستان از مشاهده میراث فرهنگی غنی ایران بسیار ابراز شگفتی کرد.

وی در پیامی که در صفحه توییتری خود قرار داد، با انتشار تصاویری از بازدید خود از کاخ موزه گلستان نوشت: «بازدید از کاخ موزه گلستان (میراث فرهنگی یونسکو) بسیار مرا تحت تأثیر قرار داد و دولت و مردم ایران را برای حفظ این جواهر که گواهی بر میراث فرهنگی غنی ایران و بلندنظری تاریخی این کشور در برابر جهانیان است، تحسین می‌کنم».

دوسی در جریان سفر روز گذشته (سه‌شنبه) به ایران، پیش از روز سه‌شنبه پنجم بهمن ماه با حضور در محل وزارت امور خارجه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و آیت‌الله «سیدابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهور ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت خارجه دیروز در نشست هفتگی با خبرنگاران با اشاره به سیاست متوازن دولت سیزدهم گفت که برنامه‌ای برای امیرعبداللهیان به منظور سفر به قاره آفریقا تنظیم شده است.

با بیان اینکه کشورهای آفریقایی از ذخایر طبیعی، معدنی و نیروی انسانی غنی و با استعدادی برخوردار هستند، اظهار داشت: ایران به دنبال توسعه همه جانبه روابط با کشورهای آفریقایی از جمله توگو در راستای منافع مشترک ملت‌ها است.

وی تصریح کرد: کشورهای آفریقایی از ظرفیت‌های لازم برای توسعه و بالندگی برخوردار هستند و جمهوری اسلامی ایران از استقلال، پیشرفت و رفاه مردم آفریقا حمایت می‌کند.

«رابرت دوسی» وزیر امور خارجه توگو نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه کشورش خواهان برقراری روابط گسترده و همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران است، اظهار داشت: «لومه» به رویکردهای تهران در روند توسعه روابط اعتماد و اطمینان دارد و امیدوار است سیاست توسعه همکاری‌های اقتصادی با آفریقا با شراکت متقابل تقویت شود.

انتهای پیام/م


خبرگزاری فارس

دکمه بازگشت به بالا