تاریخ : یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰ 16 ذو الحجة 1442 Sunday, 25 July , 2021

وزیر خارجه روسیه درگذشت «ولید المعلم» را تسلیت گفت

  • 27 آبان 1399 - 3:10

وزیر امور خارجه روسیه روز دوشنبه درگذشت «ولید المعلم» همتای سوریه ای خود را به مقامات دمشق تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه روز دوشنبه درگذشت «ولید المعلم» همتای سوریه‌ای خود را به مقامات دمشق تسلیت گفت.

لاوروف با انتشار یک پیام در کانال تلگرام خود اعلام کرد: «با اندوه و تأسفی عمیق از درگذشت همکار خود، ولید المعلم مطلع شدم. مسکو او را به عنوان دیپلماتی فرزانه به یاد می‌آورد که سیاستهای خارجی واگذار شده به خود را طی سالهای بحرانی و دشوار در کشورش [سوریه] بطرز مؤثری به مرحله اجرا گذاشت و فردی بود که در توسعه روابط دوجانبه روسیه- سوریه همکاری و مساعدت قابل ملاحظه‌ای داشت».

پیش از این نیز، «میخائیل بوگدانوف» معاون وزیر خارجه روسیه با ابراز تسلیت بابت درگذشت ولید المعلم اعلام کرد که مسکو بابت از دست دادن این شریک قابل اعتماد متأسف است. بوگدانوف گفت: «او [ولید المعلم] سیاستمداری بسیار باتجربه بود. ما یک شریک قابل اعتماد و یک دوست محترم را از دست دادیم. من همواره اعتبار فراوانی برای دوستیمان قائل بوده ام».

شایان ذکر است که شماری از مقامات بلندپایه کشورهای مختلف جهان از جمله ایران، چین، ونزوئلا، کوبا، فلسطین و لبنان با ارسال پیام درگذشت ولید المعلم را به دولت و ملت سوریه تسلیت گفتند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها