• امروز : یکشنبه - ۱۰ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Sunday - 1 August - 2021

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به امارات می رود

  • 31 خرداد 1400 - 14:13

امارات در ادامه خیانت به آرمان فلسطین، در تدارک میزبانی از وزیر خارجه کابینه جدید رژیم صهیونیستی، طی هفته آینده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از جروزالیم پست، «یائیر لاپید» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی قرار است هفته آینده سفری به امارات داشته باشد. به این ترتیب، وی اولین وزیر صهیونیستی خواهد بود که در پی توافق شوم عادی سازی، به این کشور عربی سفری رسمی خواهد داشت.

این سفر برای ۲۹-۳۰ ژوئن (۸-۹ تیر) در نظر گرفته شده و لاپید قرار است به موضوع افتتاح سفارتخانه این رژیم در شهر «ابوظبی» و کنسولگری آن در شهر «دبی» بپردازد.

لاپید با «عبدالله بن زاید» همتای اماراتی خود دیدار خواهد کرد اما هنوز مشخص نیست که آیا وی با «شیخ محمد بن زیاره» ولیعهد ابوظبی و حاکم فعلی امارات دیدار می‌کند یا خیر.

به گزارش خبرگزاری مهر، سال گذشته میلادی (۲۰۲۰) برخی کشورهای عربی از جمله امارات، بحرین، مغرب و سودان برخلاف موافقت افکار عمومی جهان عرب و در اقدامی خیانت آمیز به قضیه فلسطین به عادی سازی علنی روابط با رژیم صهیونیستی روی آوردند.

امارات و رژیم صهیونیستی نیز درهمین راستا و با وساطت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا توافقی را با یکدیگر امضا کرده و رسماً روابط دیپلماتیک خود را عادی‌سازی کردند.

هر چند که دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا پایه گذار عادی سازی روابط کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی بود اما «جو بایدن» رئیس جمهور فعلی ایالات متحده نیز اعلام کرده که از این سیاست حمایت می‌کند و آن را پیش می بَرد.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0