وزیر دفاع ترکیه آزمایش سامانه «اس – 400» را تایید کرد

  • 01 آبان 1399 - 11:08


وزیر دفاع ترکیه امروز در سخنانی با اشاره به نیاز ضروری آنکارا به سامانه دفاع موشکی « اس – 400»، آزمایش این سامانه در نزدیکی دریای سیاه را تایید کرد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «حلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه امروز (پنجشنبه)، آزمایش سامانه‌های دفاع موشکی روسی «اس-۴۰۰» در سینوپ را تأیید , اعلام کرد که واردات سامانه «اس ۴۰۰» یک انتخاب برای ترکیه نبود بلکه یک نیاز مبرم و ضروری به شمار می‌آمد.

وی افزود: خرید «اس-۴۰۰» یک امر ترجیحی نبود بلکه یک ضرورت بوده است. این به مفهوم بیگانگی ما از ناتو نیست. نیاز باشد و اگر به ما تضمین‌های لازم در زمینه انتقال فناوری، تولید مشترک و برنامه تحویل [موشک]داده شود، می‌توانیم سامانه پاتریوت را خریداری کنیم. ترکیه با همپیمانان خود در خصوص گزینه‌های جایگزین همکاری می‌کند و به این تلاش‌ها ادامه خواهد داد. ما نمی‌توانیم بیانیه‌هایی همچون «آماده فروش هستیم اما کنگره مجوز تحویل نمی‌دهد» را بپذیریم.

چندی پیش یک منبع نظامی دیپلماتیک به خبرگزاری تاس اطلاع داده بود که ترکیه برای اولین بار در حین رزمایش‌هایی که در بخش شمالی این کشور در منطقه «سینوپ» برگزار شد، سامانه اس-۴۰۰ را آزمایش کرد.

در حال تکمیل…


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0