تاریخ : چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰ 7 ذو القعدة 1442 Wednesday, 16 June , 2021

وضعیت آشفته انتخابات آمریکا نمونه جامعه مدنی غرب است

  • 16 آبان 1399 - 18:25

مشهد – امام جمعه مشهد با بیان اینکه وضعیت آشفته انتخابات آمریکا، نمونه جامعه مدنی غرب است، گفت: جریان های خارج از کشور در وضعیت ایران تغییری ایجاد نمی‌کنند و راه حل مشکلاتمان در داخل است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله علم‌الهدی در سی‌وششمین هفته برگزار نشدن نماز جمعه در مشهد مقدس در خطبه مجازی با اشاره به حادثه تروریستی در دانشگاه کابل گفت: در این فاجعه واقعا چهره کریه آمریکای مستکبر کاملا نمایش داده شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: مردم افغانستان مردمی هستند که چندین سال است در چنگ آمریکای جنایت‌کار گرفتار هستند و در شرایط فعلی که آمریکا احساس می‌کند دیگر در این کشور جای ماندن ندارد مردم را به خاک و خون می‌کشد. 

وی افزود: آمریکا دو بهره از مزدوران خود می‌برد، اول این که کشتار، آدم‌کشی و جنایت‌های غیر انسانی و دوم اینکه وقتی جنایت آنان همه دنیا را متأثر و ناراحت کرد، به‌عنوان دفع، دوباره دخالت نظامی و لشکرکشی می‌کند، چنین جنایتی در تاریخ استکبار سابقه ندارد. 

آیت‌الله علم الهدی با اشاره به ارزش‌گذارش ضدارزش ها توسط آمریکا، بیان کرد: آمریکا، با تحریف ارزش‌ها جنایات خودشان را تثبیت می‌کنند که نمونه‌اش، صحبت های رئیس جمهور فرانسه در حمایت از اهانت به پیامبر اسلام و بازی کردن و ملعبه قرار دادن عواطف و احساسات دو میلیارد انسان روی کره زمین به نام آزادی بیان بود؛ توطئه ای که عاملش شیطان بزرگ، آمریکاست.

وی با بیان اینکه در انتخابات آمریکا چهره دموکراسی مشخص شد، افزود: توطئه‌ای که الان دموکرات‌ها در حال انجام آن هستند، دقیقا همان توطئه‌ای هست که سال ها قبل در کشور ما در انتخابات ایجاد کردند. 

امام جمعه مشهد با اشاره به فتنه ٨٨ گفت: آن روزی که رقابت انتخاباتی در کشور ما در یک جریان متعادل آزاد پیش می‌رفت، آمدند با توطئه القای تقلب در انتخابات، فتنه ۸۸ و آن جریان سیاه را در به وجود آوردند.

وی با اشاره به اینکه وضعیت آشفته انتخابات آمریکا، نمونه جامعه مدنی غربی است، گفت: امروز بعد از این که بیش از ۲۵۰ سال از عمر مدرنیته می‌گذرد، مردم آمریکا دارند دموکراسی آمریکا که یک نماد از دموکراسی و مردم سالاری مدرنیسم است را می‌بینند.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: جریان دموکرات و جمهوریخواه دقیقا دو روی یک سکه هستند، دموکرات‌ها از جمهوریخواه‌ها نامردتر، نابکارتر و جانورتر، جمهوریخواهان از دموکرات‌ها ناپاک‌تر، این‌ها هردو یک جریان هستند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه جریان‌های دنیا در وضعیت کشور ما تاثیری ندارند، گفت: بزرگ‌ترین فرآیند انقلاب مقدس اسلامی برای ما همان «استقلال» است، تا به امروز سرنوشت مردم ما با همه مشکلات به گونه ای است که خودشان برای خودشان تصمیم می‌گیرند و کلید حل مشکلات در داخل است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها