• امروز : سه شنبه - ۱۲ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Tuesday - 3 August - 2021

وضعیت بحرانی مازندران در سایه سفرهای بی رویه

  • 31 تیر 1400 - 9:41

ساری- محدودیت های تردد و کرونایی نتوانست از شمار مسافران و مهمان ناخوانده درمازندران بکاهد و وضعیت استان در سایه مسافرت های غیرضرور، بحرانی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، به رغم هشدارهای مکرر و محدودیت‌های تردد و ترافیکی، شمار زیادی از مسافران طی روزهای اخیر خود را به مازندران رساندند و وضعیت این استان از نظر کرونا فوق حاد شده است.

سواحل و مناطق تفرجگاهی استان مازندران طی روزهای گذشته شلوغ و مملو از مسافر بود و حضور خودروهای غیربومی در سطح شهرها و اماکن تفریحی و توریستی پررنگ است.

در عین حال متولیان بهداشت ودرمان مازندران عنوان می‌کنند بیمارستان‌های مازندران ظرفیت و گنجایش ندارند و شمار زیاد مسافران نیز مشکلات را دو چندان کرده است.

سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در گفتگو با خبرنگار مهر با اظهار اینکه موج پنجم بیماری سبب شده ظرفیت تمامی مراکز درمانی در استان پر شود، گفت: متأسفانه وضعیت بیماری کرونا در استان بحرانی است و تعطیلات شش روزه پایتخت و البرز نیز مشکلات مازندران را دو چندان کرده است.

وی همچنین از روند نظارت بر بازار و اصناف انتقاد کرد و خواستار توجه بیشتر به پروتکل‌های بهداشتی شد و گفت: پیش بینی می‌شود با توجه به عادی انگاری‌ها و روند مسافرت‌ها، شمار فوتی‌ها و ابتلای به کرونا در استان بیشتر شود.

در حال حاضر حدود هزار و ۹۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های مازندران بستری هستند.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0