شهرستان ها

وضعیت بهداشتی نامناسب کوه زر دامغان/ فوت ۶نفر برای کمبود امکانات

دامغان- روحانی روستای کوه زر دامغان با اشاره به وضعیت نامطلوب بهداشت و درمان این روستا، گفت: از ابتدای سال در این روستا شش نفر به واسطه کمبود امکانات مانند آمبولانس فوت کردند.

حجت‌الاسلام روح الله قاسمی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون شش نفر از ساکنان روستای کوه زر دامغان با بیماری زمینه‌ای به دلیل نداشتن مرکز جامع سلامت و نداشتن آمبولانس و مسافت طولانی برای اعزام اورژانس ۱۱۵ فوت کردند، تاکید کرد: نبود دستگاه تنفسی یکی از مهمترین مسائلی بود که سبب از دست رفتن جان این افراد شد.

وی افزود: با توجه به تعدد بیماران زمینه‌ای در این روستا از متولیان بهداشت و درمان استان سمنان انتظار است برای احداث مرکز بهداشتی درمانی در این روستا تلاش شود.

امام جماعت روستای کوه زر تاکید کرد: راه برون رفت از مشکلات عدیده روستای کوه زر و روستاهای منطقه سر کویر دامغان ایجاد بخشداری است چرا که مسافت طولانی روستای کوه زر با شهرستان دامغان و بخشداری امیرآباد بزرگترین چالش پیش رو اهالی این منطقه محسوب می‌شود.

قاسمی با بیان اینکه تا قبل از افتتاح طرح‌های ارتباطی و اینترنت پرسرعت همراه اول روستای کوه زر دامغان، در دوران کرونا حدود ۶۰۰ دانش‌آموز این منطقه برای استفاده از فضای مجازی برای تحصیل با مشکلات عدیده‌ای مواجه بودند، تاکید کرد: افتتاح طرح‌های ارتباطی سبب کاهش مشکلات مردم شد که جای تقدیر دارد.

وی افزود: ۲۰ کیلومتر از جاده اصلی به طرف روستای کوه زر فاقد شانه جاده است و لذا مخاطراتی را پدید آورده که امیدواریم با مساعدت مسئولان شاهد رفع این مشکلات باشیم.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا