شهرستان ها

وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان زنجان نگران کننده است

زنجان-معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، با بیان اینکه وضعیت شیوع کرونا در استان زنجان نگران کننده است، گفت: روزانه پنج نفر براثر این بیماری در استان جان خود را از دست می‌دهند.

علیرضا آرمانی کیا در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه وضعیت بیماری کرونا در استان زنجان نگران کننده است، گفت: بستری‌های کرونا در استان به ۵۰۰ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه فوتی‌های کرونا در استان زنجان رو به رشد است، اظهار کرد: روزانه پنج نفر براثر این بیماری در استان جان خود را از دست می‌دهند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، با بیان اینکه در برخی از شهرستان‌های استان مردم کرونا را باور ندارند، گفت: این بسیار خطرناک است چرا که امروزه این بیماری خانوادگی شده و با کسی هم شوخی ندارد و قربانی می‌گیرد.

آرمانی کیا با بیان اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان کاهش یافته است، تاکید کرد: اگر هم روال را داشته باشیم در روزهای آینده با افزایش تعداد بستری‌ها دراستان رو به رو خواهیم شد.

وی ابراز کرد: استان زنجان همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد و تنها راه قطع زنجیره کرونا رعایت بهداشت فردی و اجتماعی است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، گفت: از اول مهرماه تاکنون بستری‌های بیماری کرونا و فوتی‌ها دراستان افزایش یافته و بستری روزانه به ۸۰ تا ۱۰۰ مورد رسیده است و این خوب نیست و خطر ناک است و موارد فوتی خانوادگی بیشتر شده است.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا