وضعیت شیوع کرونا در شهرستان نمین به زودی سفید می شود

  • 15 آذر 1399 - 9:58

اردبیل- استاندار اردبیل گفت: شهرستان نمین با داشتن سابقه فرهنگی و نیز رعایت پروتکل های بهداشتی از وضعیت قرمز شیوع کرونا به زرد برگشته که در صورت تداوم به زودی وضعیت در منطقه سفید می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، اکبر بهنام جو در سفر به شهرستان نمین و بررسی آخرین وضعیت اجرای طرح شهید سلیمانی اظهار کرد: بسیجیان فعال در پایگاه‌های مقاومت شهرستان نمین در قالب اکیپ‌های مختلف جمعیت این شهرستان را پایش کرده و نسبت به سلامت مردم و ایجاد آرامش بین آنها اظهار امیدواری می‌کنند.

وی با بیان اینکه روستای 《ننه کران》 به عنوان روستای سفید اعلام شد، افزود: خوشبختانه ۲۵۰ خانوار در این روستا غربالگری شده و هیچ مورد مشکوکی در این روستا شناسایی نشده است و این نشانه فرهنگ و رعایت مردم و احساس مسئولیت آنها نسبت به شیوع ویروس کرونا است.

استاندار اردبیل ادامه داد: مردم این منطقه می‌توانند با رعایت اصول بهداشتی و استفاده از ماسک همچنین رعایت فاصله اجتماعی مراسم عروسی و ترحیم را با نفرات کم برگزار کنند.

بهنامجو تصریح کرد: آمار افراد دارای بیماری زمینه‌ای در شهرستان نمین پایش شده است که آمار قبلی مرکز بهداشت با آمار فعلی طرح شهید سلیمانی مطابقت دارد.

وی اظهار امیدواری کرد: با شرایطی که برنامه ریزی شده و در صورت همکاری و مشارکت مردم شهرستان تا یک ماه آینده به وضعیت سفید بر می‌گردد و اوضاع در این شهرستان عادی می‌شود.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه تیم‌های نظارتی و حمایتی در این شهرستان تشکیل شده است، افزود: این تیم‌ها با همکاری بسیجیان، هلال احمر، بسیج اصناف با اشرافیتی که برای کنترل محل دارند با مشارکت خود مردم می‌توانند به بهترین شیوه مسائل را تحت نظر داشته باشند تا خدایی ناکرده از وضعیت موجود سو استفاده نشود.

بهنامجو با قدردانی از فرمانده ناحیه بسیج شهرستان، فرمانداری، نیروی انتظامی، مراکز بهداشتی و مردم اظهار کرد: امروز وحدت و همدلی و درک همدیگر و کادر درمان یکی از وظایف مهم و بزرگ همه ما است و باید با همدلی و وحدت در راستای ریشه کن کردن این ویروس ناخوانده همکاری و مشارکت کنیم.

وی گفت: شهرستان نمین با داشتن سابقه فرهنگی در همه مسائل بهداشتی خوب عمل کرده که از وضعیت قرمز به وضعیت نارنجی و زرد برگشته است که در صورت تداوم به زودی وضعیت در منطقه سفید خواهد شد.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0