• امروز : یکشنبه - ۱۰ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Sunday - 1 August - 2021

وضعیت فوق العاده حاد شیوع کرونا در لرستان/رشد ۳برابری مرگ بیماران

  • 29 مهر 1399 - 22:57

خرم‌آباد- استاندار لرستان با تاکید بر وضعیت فوق‌العاده استان به لحاظ شیوع بیماری کرونا گفت: متأسفانه آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در هفته اخیر ۳ یا ۴ برابر هفته‎های قبل شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید موسی خادمی شامگاه سه شنبه در سخنانی در خصوص وضعیت فوق العاده لرستان از نظر شیوع بیماری کرونا گفت: با توجه به اینکه در روزهای اخیر شیوع کرونا در استان شدت بالایی پیدا کرده است از این ایام می‌توان به عنوان بدترین روزهایی مقابله با کرونا یاد کرد.

وی با اشاره به آمار زیاد بیماران بستری شده در بیمارستان‌ها اظهار داشت: تعداد بیماران بستری شده به حد بی‌سابقه ای رسیده و آمار افرادی که در آی‌سی‌یو بستری هستند ۱۲۶ نفر بوده و تقریباً ظرفیت تخت‌های عادی نیز پر شده است.

استاندار لرستان افزود: متأسفانه آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در هفته اخیر روزانه بیش از ۳ یا ۴ برابر هفته‌های قبل، افزایش یافته است.

خادمی با تاکید بر وضعیت فوق‌العاده استان از نظر بیماری کرونا و کمبود امکانات درمانی به عموم مردم توصیه کرد که از ماسک استفاده کرده، بدون ضرورت از خانه بیرون نروند، از اجتماعات دوری کرده و به هیچ عنوان در مراسم عروسی و ختم شرکت نکنند.

وی با اشاره به وضعیت وخیم استان از نظر بیماری کرونا گفت: شرکت برخی از مردم در این ایام در مراسم عروسی و ختم کار پسندیده‌ای نیست زیرا با توجه به قدرت گسترده انتشار ویروس، این موضوع به قیمت جان انسان‌ها است.

استاندار لرستان گفت: از همه اقشار انتظار داریم که در این روزهای سخت با تعامل و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به حفظ جان و سلامت هم نوعان خود کمک کنند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.