تاریخ : شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۰ 15 ذو الحجة 1442 Saturday, 24 July , 2021

وطن‌پرست: آلکنو مجبور است به همه بازی بدهد/ جایگزینی برای معروف وجود ندارد

  • 31 خرداد 1400 - 3:42

پیشکسوت والیبال ایران گفت:‌ آلکنو مجبور است در مسابقات لیگ ملت‌ها به همه بازی بدهد تا به ترکیب نهایی خود برای المپیک برسد.

ابراهیم وطن‌پرست در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد عملکرد تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت‌های ۲۰۲۱ اظهار داشت: مربی جدید تیم ملی آمده تا شناخت کلی از ظرفیت والیبال ایران و توانایی بازیکنان کسب کند. آلکنو مجبور است به همه بازی بدهد تا به ترکیب نهایی خود برای المپیک برسد. او ترکیب تیم را در هر بازی تغییر می‌دهد.

پیشکسوت والیبال ایران ادامه داد: به نظر می‌رسد آلکنو روی چهار پنج نفر به نظر نهایی رسیده است. تغییر ترکیب اما روی روند حرکت تیم تاثیر می‌گذارد. بعضی از مسابقات مثل بازی با استرالیا باید برای تیم ملی الگو باشد تا با بررسی نقاط ضعف و آسیب شناسی، تیم برای المپیک، آماده شود. تیم ملی در دیدار مقابل استرالیا به گرداب دریافت اول گرفتار شد. وقتی دریافت اول به دست بهترین پاسور جهان نرسد، حضور او برای تیم تاثیری نخواهد داشت. عدم جنگندگی بازیکنان هم در این بین مشهود بود.

وطن‌پرست در مورد شکست ایران مقابل هر دو تیم آسیایی حاضر در لیگ ملت‌ها گفت:‌ این یک تهدید است. ایران به استرالیا و ژاپن باخت. از جایی آسیب خوردیم که حریف را ضعیف فرض کردیم. ژاپن با سال‌های گذشته، تفاوت زیادی کرده و دیگر مقابل ما از پیش باخته نیست. این تیم از کره و چین، فاصله گرفته و پیشرفت زیادی داشته است. استرالیا هم پوست‌اندازی کرده و دیگر اثری از توماس ادگار در این تیم نیست.

سرمربی پیشین تیم پگاه ارومیه در مورد عملکرد عبادی‌پور در لیگ ملت‌ها تصریح کرد: میلاد بر اساس تصمیم سرمربی در ترکیب اصلی است و به میل و دلخواه خودش بازی نمی‌کند. از قدرت دریافت اول میلاد نمی‌توان صرف نظر کرد و تیم ملی به او وابسته است. بهترین پاسور جهان در حالی بهترین پاسور است که دریافت اول به خوبی به دستش برسد.

او در مورد احتمال حضور سعید معروف در تیم ملی تا المپیک ۲۰۲۴ پاریس با توجه به نیاز تیم ملی به این بازیکن گفت: توانایی‌های سعید بر کسی پوشیده نیست. او یک رهبر خوب و تاثیرگذار در زمین است که بازیکنان به او اتکا کرده‌اند. عمر بازی پاسورها، زیاد است و علی بهبودی و امیرحسینی، پاسورهایی هستند که در سن بالا همچنان در حال بازی هستند. ادامه حضور معروف در تیم ملی به تصمیم خودش بستگی دارد ولی اگر بدنسازی مناسبی داشته باشد، جایگزینی برای او وجود ندارد. 

وطن پرست در مورد ناکامی تیم شهرداری ارومیه در مورد کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر والیبال گفت:‌ والیبال ارومیه، ظرفیت زیادی دارد. در ترکیب تیم ملی مقابل برزیل، ۵ بازیکن داخل زمین، اهل ارومیه بودند. تیم شهرداری در فینال لیگ برتر از فولاد سیرجان شکست خورد اما والیبال ارومیه کجا و والیبال سیرجان کجا؟! ارومیه جایگاه خاصی در تامین بازیکن برای تیم ملی دارد ولی در باشگاهداری، عوامل زیادی درگیر هستند  تا در نهایت به عنوان قهرمانی برسد.

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها