تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021

وقف با نیت حوزه علمیه از مصادیق درخشان کار خیر است

  • 11 آبان 1399 - 18:31

بجنورد- نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: وقف با نیت حوزه علمیه از مصادیق بارز و درخشان باقیات‌الصالحات است و باید در راستای افزایش موقوفات مرتبط با حوزه علمیه تلاش بیشتری شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی عصر امروز در نشست وقف و حوزه‌های علمیه خراسان شمالی که در دفتر امام جمعه بجنورد برگزار شد، اظهار کرد: وقف با نیت حوزه علمیه از مصادیق بارز و درخشان باقیات‌الصالحات است و باید در راستای افزایش موقوفات مرتبط با حوزه علمیه تلاش بیشتری شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با اشاره به توجه ویژه قرآن کریم به وقف، تاکید کرد: قرآن افزون بر رکوع و سجود، نماد بندگی را در کار خیر می‌داند از این رو باید کار خیر کنیم زیرا نماز و عبادت تنها، منجر به رسیدن به فلاح نمی‌شود در حالی که فعل الخیر هم لازم است؛ یعنی باید کارهای خیر انجام دهیم.

وی افزود: ماندگاری اعمال به وابستگی آن به خداوند است لذا موقوفه که با نیت رضای خدا انجام می‌شود در اذهان مردم و در تاریخ ماندگار خواهد شد.

حجت الاسلام یعقوبی در انتها با تأکید بر لزوم گسترش سوق دادن وقف به امر حوزه‌های علمیه گفت: در این راستا باید هماهنگی اوقاف و حوزه علمیه سرعت یابد تا مردم استان با حوزه ارتباط معنوی بیشتری پیدا کرده و انگیزه‌ها برای ثبت موقوفات با نیت حوزه علمیه افزایش یابد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها