تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021

وقوع ۱۶ درصد تصادفات فوتی در بزرگراه آزادگان

  • 21 آبان 1399 - 11:10

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: ۱۶ درصد از تصادفات فوتی شهر تهران در بزرگراه آزادگان روی می‌دهد که یکی از نا ایمن ترین بزرگراه‌های شهر تهران است.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ محمد رازقی معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ در برنامه تلویزیونی شهر امن که از شبکه ۵ سیما پخش شد اظهار کرد: دومین عامل مرگ و میر در کشور متأسفانه تصادفات است که بعد از بیماری کرونا رتبه دوم را در کشور دارد و این آمار تصادفات با روزی میانگین ۴۳ نفر بعد از بیماری کرونا می‌باشد.

وی گفت: در شهر تهران مشخصاً تصادفات خسارتی و جرحی و فوتی روی می‌دهد که علل و عوامل مختلفی دارد و می‌توان آنها را به سه قسمت عمده تقسیم کرد که وسیله نقلیه، ایمن بودن وسیله نقلیه و فرهنگ رانندگی و نحوه رانندگی فرد و نکته مهم که مد نظر است ایمنی معابر در شهر است که تأثیر مستقیم بر رانندگی رانندگان می‌گذارد.

رازقی در خصوص سهم معابر در تصادفات نیز گفت: حدود ۶۱ درصد از تصادفات در شهر تهران در محورهای بزرگراهی صورت می‌گیرد، ۱۶ درصد از تصادفات فوتی شهر تهران در بزرگراه آزادگان روی می‌دهد که یکی از نا ایمن ترین بزرگراه‌های شهر تهران است.

وی افزود: ایرادات و رانندگی راننده با راه ایمن جبران می‌گردد و راننده اگر توجه کافی نداشته باشد ولی راه ایمن باشد تا حدود بسیار زیادی می‌توان از حوادث ناگوار جلوگیری کرد و حادثه‌ای رخ نمی‌دهد و اگر هم روی داد با کمترین خسارت می‌باشد.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ در پایان گفت: برابر قوانینی که در آئین نامه راهنمایی و رانندگی و قانون رسیدگی به تخلفات وجود دارد پلیس راهور می‌تواند سهم نقص راه را در شرایط خاص و در تصادفات در نظر بگیرد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها