تاریخ : یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 28 رمضان 1442 Sunday, 9 May , 2021

وکیل باشگاه پرسپولیس: باشگاه از الریان شکایتی نکرده است که آقایان می‌گویند چرا به فیفا نرفته‌اید/ شجاع محروم شود، فیفا اجازه بازی در قطر را هم به او نمی‌دهد

  • 11 آبان 1399 - 11:18

وکیل باشگاه پرسپولیس تأکید کرد این باشگاه هنوز شکایتی از باشگاه الریان قطر برای جذب شجاع خلیل‌زاده مطرح نکرده است و پس از اعلام رأی کمیته تعیین وضعیت، نسبت به این موضوع تصمیم‌گیری خواهد کرد.

امیرساعد وکیل وکیل باشگاه پرسپولیس در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره بحث شکایت باشگاه پرسپولیس از شجاع خلیل‌زاده به کمیته تعیین وضعیت و اینکه چرا باشگاه پرسپولیس اقدام به شکایت علیه باشگاه الریان و این بازیکن به فیفا نمی‌کند، اظهار داشت: من احساس می‌کنم یک مقدار از اطلاعاتی که در شبکه‌های اجتماعی مطرح می‌شود، غلط است، چون چیزی که مشخص است ما در مورد باشگاه الریان فعلاً نخواسته‌ایم شکایتی مطرح کنیم که آقایان می‌گویند چرا به فیفا نرفتید.

وی افزود: ما فعلاً نسبت به موضوع رابطه قراردادی باشگاه و شجاع خلیل‌زاده در حال بررسی پرونده در کمیته تعیین وضعیت هستیم. آنهم نه اینکه بگوییم ما شکایتی مطرح کرده باشیم. روند کار به این شکل است که وقتی خلیل‌زاده درخواست فسخ خود را ثبت کرده است، طبق روال کمیته تعیین وضعیت از باشگاه می‌خواهد که اگر درباره اعلام فسخ اعتراض یا نظری دارید ارائه دهید. طبیعی است باشگاه هم مواضع خودش را درباره اینکه این فسخ غیرقانونی بوده، به کمیته تعیین وضعیت ارائه کرده است. حالا این کمیته رسیدگی کرده و تشخیص می‌دهد که فسخ بازیکن قانونی بوده یا غیرقانونی و باید چهار ماه هم محروم شود. به هر حال اینجا رابطه‌ای بین بازیکن و باشگاه پرسپولیس مطرح است. پس از آن اگر روزی باشگاه پرسپولیس تصمیم بگیرد علیه باشگاه الریان طرح دعوی کند، هیچ تردیدی نیست که در این صورت ما در فیفا این شکایت را مطرح خواهیم کرد.

«اگر کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال ایران فسخ قرارداد شجاع خلیل‌زاده را غیرقانونی بداند، آیا محرومیت اعمال شده قابلیت اجرا در کشور قطر را دارید؟»، وکیل باشگاه پرسپولیس در واکنش به طرح این پرسش خاطر نشان کرد: اتفاقاً موضوع مهم دقیقاً همین است. در صورتی که کمیته تعیین وضعیت ما تصمیم به محرومیت بازیکن بگیرد، این محرومیت را به فیفا اعلام می‌کند و فیفا هم آن را به فدراسیون فوتبال قطر اعلام خواهد کرد. در این صورت بازیکن یا این محرومیت را می‌پذیرد و یا نسبت به رأی کمیته تعیین وضعیت ایران به فیفا شکایت می‌کند.

امیر ساعد وکیل در پاسخ به این پرسش که «در صورت اعلام رأی کمیته تعیین وضعیت به سود پرسپولیس فیفا فعلاً اجازه بازی به خلیل‌زاده در قطر را نخواهد داد؟» گفت: قطعاً اجازه بازی نخواهد داد تا این موضوع تعیین تکلیف شود و فیفا تصمیم بگیرد رأی کمیته تعیین وضعیت ما درست بوده است یا خیر.

وی در مورد اینکه آیا باشگاه پرسپولیس تصمیمی برای شکایت از الریان در فیفا دارد یا خیر، تصریح کرد: این موضوع مستلزم این است که باشگاه مستندات لازم را به دست بیاورد. در هیچ دعوای حقوقی بدون اینکه مدارک و مستندات لازم در اختیار باشد، نمی‌توان موفق شد، حتی اگر صد درصد حق با ما باشد. بنابراین موضوع مهم این است که اول ببینیم نتیجه تصمیم کمیته تعیین وضعیت چیست، چون این تصمیم بسیار مؤثر خواهد بود، در اینکه آیا باشگاه می‌خواهد از باشگاه الریان شکایت کند یا خیر. در وهله دوم نیز ممکن است در این مسیر توافق‌هایی بین باشگاه پرسپولیس و شجاع خلیل‌زاده صورت بگیرد که این موضوع هم در تصمیم باشگاه تأثیرگذار است. در نهایت هم باید ببینیم مدارک و مستنداتی که در اختیار داریم در حدی است که بتوانیم با اطمینان خاطر علیه باشگاه قطری طرح دعوا کنیم یا خیر. این سه نکته از نظر من بسیار مهم است. درست است هواداران نسبت به این موضوع حساس هستند، ولی باید از نظر حرفه‌ای این سه معیار را در نظر بگیریم.

امیر ساعد وکیل در مورد اینکه آیا تاکنون پیشنهاد توافقی از سوی شجاع خلیل‌زاده به باشگاه پرسپولیس ارائه شده است،‌ توضیح داد: تأکید می‌کنم من در حال حاضر به‌عنوان یک حقوقدان ورزشی این صحبت‌ها را می‌کنم، چون با توجه به ترکیب جدید مدیریتی باشگاه پرسپولیس تا الان هیچ دیداری با مدیران جدید نداشتم و نمی‌دانم مسئولیتی قرار است در ادامه داشته باشم یا خیر. بنابراین من از سمت باشگاه هیچ اظهارنظری نمی‌کنم و از جنبه عمومی صحبت می‌کنم، ولی چیزی که مشخص است، تاکنون هیچ پیشنهادی درباره مصالحه در اختیار باشگاه قرار نگرفته است.

وی در پایان درباره آخرین وضعیت پرونده رسیدگی به محرومیت عیسی آل‌کثیر در کمیته استیناف AFC نیز گفت: نامه‌نگاری‌ها در این خصوص انجام شده و برای اولین بار است که در تاریخ پرونده‌های ورزشی ایران، کمیته استیناف AFC پذیرفته جلسه استماع شفاهی را برگزار کنیم و صرفاً به لایحه‌های دفاعی بسنده نکرده است. فکر می‌کنم ظرف امروز یا فردا هم تاریخ برگزاری جلسه به صورت رسمی مشخص خواهد شد.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها